Fíni NIGHTWISH potvrdili zastávku aj v Česku

Chcete vidieť Nightwish, ale nesedí vám Banská Bystrica, prípadne nevyhovuje dátum? Nevadí. Svoj samostatný koncert potvrdila kapela aj v Českej republike, zahrá tam 7. decembra v Prahe.

Turné k novému albumu „Endless Forms Most Beautiful“ sa pred tohtoročnými Vianocami ponesie celou Európu, kde kapela odohrá 20 koncertov v 11-tich krajinách. Partička fínskych metalistov vytvorila vôbec prvý album spolu so speváčkou Floor Jansen – jeho vydanie je na pláne 27. marca. 

Hlavný skladateľ a hráč na klávesové nástroje Tuomas Holopainen je všestranný muzikant, ktorý pre svoju hudbu žije, venuje sa svojmu umeniu, a to všetko presiakne do každého kúsku jeho práce. Na albume „Endless Forms Most Beautiful“ sa snúbi nová éra kapely s minulosťou a vplyvmi nádhernej fínskej prírody v jeden dokonalý celok. Po prvý raz v histórii kapela spolupracovala úplne jednotne, motivovane a zároveň v krásnom prírodnom prostredí. Tato stála prítomnosť členov spôsobila ešte impozantnejší dojem. Speváčka Floor Jansen sa ešte viac katapultovala na hlasové maximum a tento album je vo svojej podstate premiérou jej produkcie. 

7. december bude v Prahe patriť Nightwish, ale do varu vás dostane aj melodický death metal v podaní Arch Enemy. Kapela nie je neznáma, po svete má milióny fanúšikov a rozhodne si tí českí prídu na svoje. Čoskoro oslávia 20. narodeniny a párty bude zrejme trvať celý rok. 

Fíni NIGHTWISH potvrdili zastávku aj v Česku

Amorphis je skvelá fínska kapela hrajúca melancholický dark/rock, a spolu s Nightwish a Arch Enemy budú tvoriť atmosféru v tento pomikulášsky večer. Vtiahnu vás do deja svojich skladieb. Ich desiaty štúdiový album „The Beginning Of Times“ stále dokazuje, že je nezameniteľný v prirodzene znejúcich melódiách a hlbokých emóciách. Mytologický nádych novým piesňam dala ústredná postava Väinämöinen, fínsky hrdina. Tento album nie je hlboký a veľmi obsiahly len po textovej stránke, ale je aj chytľavý a melodický. 

7. 12. v Prahe v Tip Sport Aréne – kombinácia týchto troch kapiel sa tak ľahko asi opakovať nebude!

Predaj vstupeniek začína dnes, teda 6. marca na stránkach Masters of Rock a v sieťach TicketPortal, TicketPro a TicketArt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *