Finalisti Rockovej maturity vyrážajú na turné

Tri mená, tri dobré kapely a zároveň tri zostavy, ktoré nám okrem iných dala minuloročná Rocková maturita. ASENTH, MEREDITH a THE ROCKEFELLAS rozbiehajú turné a nezdržia sa pri ňom len na Slovensku.

Projekt Rocková maturita minulý rok prebehol iba prvýkrát, no mal pomerne úspech. Zviditeľnili sa vďaka nemu viaceré kapely s charakteristickými štýlmi, medzi ktorými nechýbal napríklad ani glam rock, čo už dnes nie je veľmi častý prvok.

 

V kombinácii týchto troch zostáv ho však nenájdete. Bratislavskí Asenth hrajú metal a alternatívu, zatiaľ čo Košičania Meredith metalcore a The Rockefellas sú rockandrolloví.

Turné s názvom Rocková maturita tour 2016 zatiaľ pozostáva z trinástich koncertov. Prvý z nich sa uskutoční 4. 3. v Považskej Bystrici v Apolle. Pokračovať sa bude 5. 3. v popradskej Rockfabrik, 11. 3. v košickom Collosseu, 12. 3. v Rock Cafe v Bardejove, potom sa presunú do Poľska a 17. 3. odohrajú koncert v Bielsku Biala v Rudeboy Club. Po návrate naspäť na Slovensko si ich ešte môžete ísť vypočuť napríklad do Martina, kde sa objavia 18. 3. na Mestskej scéne, 19. 3. v Novom Meste nad Váhom v klube za Rampami, 1. 4. v banskobystrickom Klube 77, 2. 4. v nitrianskej Novej Pekárni a 30. 4. v bratislavskom Randale. Alebo si na nich zájdite do Čiech, kde 7. 4. vystúpia v brnenskej Melodke, 8. 4. v olomouckom U-Klube a 28. 4. a v Rock klube v Novej Chmelnici.

 

Ak si teda chcete rozšíriť obzory a ešte ste nepočuli tieto tri výborné kapely, teraz máte príležitosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *