Film o živote Mercuryho je ohrozený

Očakávaný filmový počin sa nečakane dostáva do problémov, hlavná postava, teda predstaviteľ bravúrneho speváka, totiž odmietol hrať.

Sacha Baron Cohen, ktorý sa preslávil mnohými humornými postavami, vyhlásil, že nie je spokojný s tým, akým smerom sa pripravovaný film uberá a rozhodol sa vzdať svojej role.

Dôvodom sú nezhody herca a skupiny Queen o ďalšom osude filmu. Zatiaľ čo pozostatok Queen-u požaduje viac informácii o histórii skupiny, predstaviteľ svetoznámeho Borata si myslí, že by sa biografia mala venovať čisto len Freddiemu.

Queen je jedna z najúžasnejších rockových skupín všetkých čias a hudobnou značkou sama o sebe.

Tvorcovia filmu majú teda seriózny problém, pretože si vieme len ťažko predstaviť, kto iný by dokázal stvárniť Mercuryho lepšieho ako Cohen (o podobe snáď netreba diskutovať).

Nápad natočiť životný príbeh ikonického speváka, ktorý sa podľa mnohých kritikov rodí raz za 1000 rokov, vznikol v hlave Petra Morgana, ktorý sledoval Queen prakticky od ich nesmelých začiatkov až po veľkolepú show na podujatí Live Aid v roku 1985.

„Queen je jedna z najúžasnejších rockových skupín všetkých čias a hudobnou značkou sama o sebe,“ vyhlásila filmová spoločnosť GK Films ešte v roku 2010.

„Freddie bol ohromne inšpirujúci umelec, takže so Sachom v hlavnej úlohe spolu s Petrovým scenárom a podporou Queen-u to bude perfektná kombinácia na rozpovedanie skutočného príbehu, ktorý stál za ich úspechom,“ dodali filmári.

Môžeme len dúfať, že sa muzikanti a herec napokon dohodnú a výroba Mercuryho biografie bude pokračovať, pretože prípadné ukončenie filmovania by hudobných nadšencov určite nepotešilo. A nakoniec, hviezda ako Freddie Mercury si svoj film rozhodne zaslúži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *