Film o Joan Jett príchádza do kín už túto jeseň

Už to nebude dlho trvať a do kín príde nový a veľmi zaujímavý dokument. Film, ktorý sa zameriava na život a kariéru rockerky Joan Jett, dostal meno Bad Reputation a do kín po celom svete by mal začať prichádzať od 28. septembra.

 

Premiéra dokumentárneho filmu, ktorý režíroval Kevin Karslake, sa konala na tohtoročnom Sundance Film Festivale. To, čo ho robí zaujímavým, sú okrem archívnych záberov aj rozhovory s umelcami ako Debbie Harry, Billie Joe Armstrong či Iggy Pop.

 

„Joan Jett zožala najväčšiu slávu s jej hitom I Love Rock N‘ Roll. Ale to je iba časť príbehu. Sláva stúpala s nekonečným premietaním videa na MTV, svetovými turné a hitmi, ktoré prišli potom ako napríklad I Hate Myself For Loving You. Popularitou ale nie je možné vhodne definovať osobnosť umelca. Joan Jett začala drieť na pódiách popri hardrockovej legende The Runaways, samozrejme, už dávno pred príchodom spomínanej slávy. Svoje vydavateľstvo rozbiehala z kufra auta po tom, čo ju dvadsaťtri vydavateľstiev odmietlo. Ovplyvnila mnoho muzikantov. Bad Reputation vás prevedie rastúcou punkovou scénou sedemdesiatych rokov cez slová samotnej Joan a jej priateľov. Rozhovory sú predkávané úžasnými archívnymi zábermi.“

 

Ak vás tento dokument zaujal, ale ešte nie ste úplne presvedčení, máte možnosť pozrieť si trailer. Potom už len treba vyčkať, kým film o legendárnej umelkyni dorazí aj do našich kín.


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *