Fictive Marry a Luisville Story ukázali v Ružomberku svoju profesionalitu

Niekedy koncerty nevychádzajú tak, ako by si kapely želali. V tomto prípade môžem hovoriť aj z vlastnej skúsenosti. O to väčší rešpekt mám ako divák voči kapelám, ktoré i v takýchto situáciách podajú stopercentný výkon a užívajú si koncert tak, akoby stáli na profi pódiu s tisíckami divákov pod ním. A presne takýto rešpekt a obdiv som cítil v sobotný večer 28. septembra voči kapelám FICTIVE MARRY a LUISVILLE STORY v ružomberskom Novom Korze.

 

Koncert mal pôvodne začať o ôsmej hodine večer vystúpením kapely TRIX. Ale choroba neberie ohľad na termíny potvrdených koncertov. A tak, bohužiaľ, ani kapela nemohla kvôli zdravotnému stavu jedného z členov v tento večer vystúpiť.

 

Z troch kapiel sa stali dve a odštartovanie hudobného večera sa posunulo na deviatu hodinu. Práve vtedy vyšla na pódium košická modernrocková formácia Fictive Marry. V Ružomberku pripomenuli publiku pár kúskov zo svojej starej tvorby, ale zaznela aj úplne čerstvá novinka Labyrinty bláznov. Každou jednou skladbou kapela posielala do publika návaly novej a novej energie. A to aj napriek tomu, že počet ľudí v klube bol porovnateľný s počtom členov vystupujúcich kapiel.

Fictive Marry a Luisville Story ukázali v Ružomberku svoju profesionalitu
Fictive Marry a Luisville Story ukázali v Ružomberku svoju profesionalitu

René so svojou neónovozelenou gitarou a ozdoba celej kapely Mirka si z piesne na pieseň podávali sólové party a melodické, no zároveň dravé riffy. Návyková farba Marekovho hlasu pôsobila, že poslucháč musel hltať každé slovo z ich kvalitných textov. Plechová hutná basová gitara v podaní Filipa, Lukáš a jeho tvrdé rany do bicích či guľometné kopáky dodávali celému predstaveniu a hlavne zvuku gule.

 

Bolo nad slnko jasnejšie, že Fictive Marry sú na pódiu doma. Zohratá partia priateľov a muzikantských kolegov sa na pódiu dokonale dopĺňala hudobne aj dramaturgicky. Svoju šou si pred hŕstkou prítomných užívali, akoby hrali pred davom rozjarených divákov. A teraz k tomu všetkému prirátajte zvukára, ktorý vám počas koncertu sporadicky vybieha na pódium, pretože tam má mix. A aby toho nebolo málo, žiadne odposluchy. Teda, pokiaľ hráte na digitálnu techniku, žiadny zvuk na pódiu. Hranie, tak povediac, po pamäti.

 

Setlist: Nebo nechám pre iných, Pár slov, S dažďom o preteky, Najvyšší trest, Náročný, Kapitola nás dvoch, Labyrinty bláznov, Strieľaj, Som to ja, Piaty element, Donekonečna

Fictive Marry a Luisville Story ukázali v Ružomberku svoju profesionalitu
Fictive Marry a Luisville Story ukázali v Ružomberku svoju profesionalitu

Všetko, čomu čelili na pódiu Fictive Marry, si počkalo, samozrejme, aj na Luisville Story. Kvarteto rockerov z Komárna rovnako v Korze predstavilo hŕstke hudobných nadšencov svoju vlastnú tvorbu. Podobne ako prvá kapela aj oni do nich osadili chytľavé slovenské texty. V spojitosti s veľmi príjemným hlasom speváka Roberta to bol pekný hudobný zážitok. Medzi skladbami nenahovoril veľa, ale zato hovoril neuveriteľne rýchlo. Avšak s neustálym úsmevom na perách a farbou hlasu vhodnou do ktoréhokoľvek rádia.

 

Muzika tejto kapely bola svieža a rozmanitá. Zaznel melodický spev, dravší takmer growl a dokonca i rap. A tomu všetkému sa prispôsobovali aj Robertovi pódioví kolegovia. V niektorých skladbách bicie imitovali disko rytmy, v iných sa takmer dymilo z kvíliacich gitár a v ďalších zneli tvrdé hutné riffy. Luisville Story boli taktiež na pódiu skvele zohratí a svoje vystúpenie si užívali.  

 

Setlist: Povstanem, Navždy, Nedokonalosti, Prázdne slová, Spoveď, Koleda, Pasca, Nočné svetlá

 

Nápaditá a originálna hudba, slovenské texty, kopa energie a profesionálny prístup, bez ktorého by nebolo možné koncert v spomínaných podmienkach odohrať v takej kvalite. Či im niekde ušiel tónik alebo nie? Neviem. Ak nie, klobúk dole. Ak áno, nedali to na sebe znať ani najmenším náznakom. A práve to je podľa mňa u kapely vizitka profesionality. Počas svojich koncertných setov si páni a dáma z kapiel Fictive Marry a Luisville Story určite v Ružomberku našli nejedného nového fanúšika a tých skalných iba utvrdili v presvedčení o ich kvalitách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *