Festival Punkáči deťom opäť pomôže drobcom, ktorí to potrebujú

Aj tento rok bude koniec letných prázdnin patriť punkáčom s dobrým srdcom. Od 30. augusta do 1. septembra 2018 sa už tradične v Opatovciach pri Trenčíne uskutoční benefičný festival PUNKÁČI DEŤOM. Počas troch dní sa na ňom ôsmykrát predvedú desiatky punkovo pozitívnych kapiel, ktoré za svoje vystúpenia neberú honorár a celý výťažok zo vstupného putuje nadácii Pomoc deťom v ohrození. Tá financie rozdeľuje chorým, týraným, zanedbávaným, zneužívaným, postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

 

Minulý ročník hodnotím pozitívne, festival sa nám podarilo znova zorganizovať podľa našich predstáv. Zo vstupného sme znovu vyzbierali pre nadáciu Pomoc deťom v ohrození čiastku vo výške takmer 11 500 €. Je to o niečo nižšia čiastka ako v roku 2016, čo bolo spôsobené nižšou návštevnosťou kvôli nepriaznivému počasiu. Počasie je faktor, ktorý, bohužiaľ, ovplyvniť nevieme a každý rok iba dúfame. Napriek úspechu po posledných dvoch ročníkoch, kedy sa spolu darovalo 27 327 €, festival po poslednom ročníku zápasil s existenčnými problémami a hrozilo, že skončí. Našťastie, podarilo sa to nakoniec úspešne vyriešiť a festival môžeme zorganizovať aj tento rok,“ teší sa organizátor Andrej Siget a pripojil aj vyjadrenie nádeje v tohtoročnú akciu: Dúfame, že nadchádzajúci ročník bude prelomový, oslovíme viac návštevníkov a vyhneme sa aj existenčným problémom. Snažíme sa tento rok znova skvalitniť areál festivalu a služby pre návštevníkov.“

 

Organizátori Punkáči deťom už oznámili mená viac ako tridsiatich kapiel, ktoré budú zabávať návštevníkov areálu rybníkov, a ďalšie budú pribúdať. Tí, ktorí s nákupom trojdňovej permanentky zbytočne neotáľali, sa už teraz môžu tešiť na formácie TOTÁLNI NASAZENÍ, HOUBA, PUNK FLOID, PUNKREAS či ZAKÁZANÝ OVOCE, ale aj THE FIALKY, ODPAD, VISION DAYS, NEŽFALEŠ, DIMENZIA X, DEGRADACE a CATASTROFY. Chýbať nebudú ani DUKLA VOZOVNA, NEKULTÚRA, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, ZHODA NÁHOD, MUERTI, TRI GROŠE, mnohých potešia určite aj THE WILDERNESS, SUPERTESLA, VYSOKÉ NAPĚTÍ, CHEERS!, KÝBEL MAČIEK, CASCABEL, LIQUID JESUS, UNITY alebo ZATMENIE MYSLE.

 

To však nie je všetko. Po prvej várke zverejňovania účinkujúcich prišla ďalšia, kedy sa nedočkaví návštevníci dozvedeli mená PIPES AND PINTS, TRAGEDIS, UHOL DOPADU, KARPINA a BARBAR PUNK. Čerstvo ohlásenými sú FUERA FONDO a talianska partia LOS FASTIDIOS. Do programu sme sa snažili zakomponovať to najlepšie, čo bolo na scéne k dispozícii a prijalo naše pozvanie. Dúfame, že našu snahu ľudia ocenia a prídu sa na festival zabaviť v hojnom počte. Čím viac sa nás na festivale stretne, tým väčší budeme mať výťažok pre choré deti,“ pozýva na festival Andrej Siget.

 

Prvá séria trojdňových permanentiek je už vypredaná a momentálne je k dispozícii ďalšia s permanentkami za 20 €. Po jej vypredaní sa bude cena vstupeniek zvyšovať. Kúpiť ich môžete na stránke festivalu www.punkacidetom.sk. Festivalu sa dá pomôcť aj prostredníctvom verejnej zbierky Ľudia ľuďom. Samotný festival si zo vstupného nenecháva ani cent, svoje náklady hradí z darov, príspevkov, dotácií, predaja merchu a aj táto verejná zbierka mu pomôže držať nažive myšlienku pomoci ľuďom v núdzi prostredníctvom dobrej hudby a kvalitného festivalu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *