Fest Víkend dá už druhýkrát šancu mladým kapelám

FEST VÍKEND je malý multižánrový festival, ktorý sa uskutoční v žilinskom srdci nezávislého umenia na Stanici Žilina-Záriečie. Bude sa konať už 13. – 14. júla. Tešiť sa môžete na 14 koncertov a dvoch DJov. Samozrejmosťou je stanovanie, nenáročné hry a športy. A predviesť svoj talent môžete dokonca aj vy.

 

Dva dni plné koncertov sa budú odohrávať na dvoch hlavných pódiách. Festival sa nesnaží lákať na známe mená. Jeho podstata je dať možnosť ukázať sa práve tým menej známym či domácim kapelám. Vnútorné pódium Sála S2 dáva priestor práve im. Vonkajšie pódium je určené pre kapely z celého Slovenska, jedna dokonca príde aj z neďalekých Čiech.

 

V piatok vystúpia POST-HYPE, SILVIA SPEAKS, RAPERTOÁR, JA TY A ROLO, PORCELAINE PEOPLE. Záver večera bude patriť skupine WADDA, ktorá aj keď už koncertuje len zriedka, prijala pozvanie organizátorov. Po nich sa o zvyšok večera postará DJ a promotér DAYD, ktorý vo svojej tvorbe kombinuje predovšetkým módny electro swing s prvkami elektronickej tanečnej hudby a melódiami legendárnych jazzových bigbandov.

 

V sobotu sa predvedú ANGRY CHAIR, BLANCH, DETOX OF A PONY, WASTED STRINGS, TAKE SHELTER, DAVE BRANNIGAN, NO BRAKE. Posledný koncert festivalu odohrá kapela BOD OMYLU. Pre tento rok je to jediný koncert, ktorý táto žilinská kapela odohrá doma. O zvyšok večera sa postará MATHOS. Jeho sety sú charakteristické originálnym praskaním vinylových platní a z bagu postupne strieda viacero žánrov naservírovaných ako do ucha, tak i do skoku.

 

Navyše bude pripravené aj pódium, na ktorom si môže zahrať každý. K dispozícii bude elektroakustická gitara a mikrofón. Tak sa príďte predviesť na Ukáž sa! stage. Samozrejmosťou bude občerstvenie v areáli a takisto aj možnosť stanovania. Počas voľného času si budete môcť zahrať bedminton, frisbee či iné nenáročné hry a športy. Každý deň sa bude losovať tombola so super cenami, ktoré darovali partneri festivalu či vystupujúce kapely. Získať tak môžete lístky na spriaznené festivaly, hudobné nástroje, tričká, hudobné nosiče a mnoho ďalšieho. Ak si návštevníci budú chcieť odniesť aj nejakú spomienku, okrem výhry v tombole bude priravený aj festivalový merch.

 

Lístky je možné kúpiť na mieste či v predpredaji. K dispozícii sú jednodňové a víkendové lístky, ale aj ponuka pre partiu – 4x lístok na víkend za 32€. Navyše, vďaka polohe blízko centra mesta netreba nejako špeciálne riešiť dopravu či ubytovanie, dostať sa na Fest Víkend môže naozaj každý veľmi jednoducho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *