Felix Martin a Persona Grata na spoločnom turné

Felix Martin, ľavoruký gitarový mág, sa vydáva na turné so Slovákmi – progrockovými Persona Grata. Počas druhej polovice septembra navštívia zopár slovenských a českých miest.

Dizajnér špeciálnej 14-strunovej gitary sa so slovenskými hudobníkmi, známymi tiež svojím debutovým albumom Reaching Places High Above, stretli na svetovom festivale Progressive Nation at Sea 2014. 

Napriek svojmu mladému veku zdieľal už Felix a jeho kapela pódium s velikánmi ako: Devin Townsend, Steve Vai, Neal Morse, Mike Portnoy, Vildjarta, Pain of Salvation, Periphery, Animals as Leaders a mnohými ďalšími. Krátko po podpísaní zmluvy s Prosthetik v roku 2012 a po vydaní živého albumu „Live in Boston“, ktorý bol vychválený ako „najvyššia úroveň moderného gitarového myslenia“, sa Felix pustil do svojho amerického a európskeho turné. 

Na svojej druhej štúdiovej nahrávke s názvom „The Scenic Album“, na ktorej hosťoval aj Nathan Navarro na base a bubenícka hviezda Marco Minnemann (Necrophagist, Steven Wilson, The Aristocrats) – hrá Felix eklektický, vzrušujúci hybrid inštrumentálneho prog-metalu, jazzu a fusion.

Felix Martin a Persona Grata spolu zahrajú 8 koncertov na Slovensku a v Čechách, kde predstavia svoj pôvodný materiál a pridajú dosiaľ ešte nevydané skladby. Felix Martin preskúma svoju 14-strunovú gitaru – tento špeciálne navrhnutý nástroj obsahuje dve 7-strunové gitary spojené do jedného širokého krku, ktorý umožňuje hrať na obe gitary simultánne a sprístupňuje tak systém techník ako akordy s použitím 8-mich prstov a techniku slap-tappingu.

Felix Martin a Persona Grata na spoločnom turné

Felix sa nebojí nechať svojich fanúšikov pohrať sa s toutu unikátnou beštiou, ako hovorí: „Jednu vec, ktorú veľmi rád robím, je to, že po koncerte dám svoje gitary k dispozícií hľadisku, aby sa s nimi mohli zoznámiť a pohrať. Tieto gitary sú veľmi vzácne a väčšina z nich sú vlastne jediným exemplárom na svete. Je to perfektný pocit zdieľať ich s vami, takže sú takisto vaše!

Felix Martin a Persona Grata na spoločnom turné

Ak sa chcete s „beštiou“ pohrať aj vy, vyberte sa na jeden z koncertov:

18.09 Bratislava – Randal
19.09 Hodonín – Nautilus
20.09 Praha – Chapeau Rouge
22.09 Brno – Melodka
23.09 Nitra – FrankieRock
24.09 Brezno – Bombura
25.09 Banská Bystrica – Klub77
26.09 Ružomberok – Panoptikum

Viac info o kapelách nájdete na www.felixmartin.net a www.facebook.com/felixmartinmusic alebo na www.personagrata.sk a www.facebook.com/personagrataband 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *