Február obzvláštni ďalší ročník magických Wacken Winter Nights

Kto by nepoznal jeden z najväčších festivalov na svete Wacken Open Air? A ako dobre vieme, už pár rokov je trendom, že množstvo poriadne veľkých akcií takéhoto rázu máva okrem letných verzií i tie zimné, ktoré niekedy bývajú iba pod rovnakou značkou a sú niečím iným alebo sú rovno mutáciou letného brata. Napokon, prečo by sme mali v zime sedieť doma, keď aj vtedy sa dá zabaviť. Preto ani tento rok nebude pre Wacken výnimkou. Teda, presnejšie pre jeho magickejšiu, tajomnejšiu verziu WINTER WACKEN NIGHTS.

 

Pripravte sa, lebo zima prichádza, tá wackenovská, už budúci mesiac. Potešte trebárs svoju lásku tým, že ju na Valentína vezmete sem. A zostanete ešte ďalšie dva dni, keďže festival sa koná od 14. do 16. februára na klasickom mieste, kde inde než vo Wackene (áno, festival nesie meno podľa miesta, kde sa uskutočňuje).

 

Ako sa píše na oficiálnej stránke festivalu, Wacken Winter Nights nie je zimnou miniverziou Wacken Open Airu, ale má svoj vlastný, jedinečný koncept. Je kombináciou klasickej stredovekej tematiky kombinovanej s fantasy, folkom, pohanstvom, Vikingami, rockom, metalom a mnohým ďalším. A rozhodne má svoje vlastné čaro, keďže vás tu okrem výbornej hudby čaká aj niekoľko magických až mystických svetov.

 

Tento rok na WWN vystúpi 30 kapiel zameraných na milovníkov folk metalu, medieval rocku, symphonic metalu, pagan a viking metalu či dokonca mystic folku. Tešiť sa môžete na BALDRS DRAUMAR, BORKNAGAR, CELLAR DARLING, COMES VAGANTES, CORVUS CORAX, DALRIADA, D‚ ARTAGNAN, DER ELFEN – THRON VON THORSAGON, EINHERJER, FAIRYTALE, FEJD, FINSTERFORST, HEIDEVOLK, HEXVESSEL, LINDY FAY HELLA, MÅNEGARM, METSATÖLL, NYTT LAND, DIE PRESSGËNG, PRIMORDIAL, RELIQUIAE, SANGRE DE MUERDAGO, SCHANDMAUL, STORM SEEKER, SUBWAY TO SALLY, SUIDAKRA, TÝR, VARANG NORD, WINTERFYLLETH a YE BANISHED PRIVATEERS.

 

Skupiny budú hrať na troch rôznych pódiách. Buď ich nájdete na hlavnom stagei s názvom Ice Palace, teda Ľadový palác (do ktorého sa dostanete tak, že prejdete Mystickým lesom, navyše okolo neho nájdete trhovisko, ale aj taverny), o kúsok ďalej v Theatre Of Grace, teda v Divadle milosti, alebo, iba pri zopár vybraných predstaveniach, budete mať možnosť zavítať do okúzľujúceho Old Village Church, teda Starého dedinského kostola.

 

Okrem hudobných čísel nebude chýbať sprievodný ,,program“ a atrakcie. Vo festivalovom mestečku budete mať možnosť naraziť na rôznych remeselníkov, u ktorých okrem obdivovania ich zručností v tradičných povolaniach si budete môcť zakúpiť aj nejaké výrobky. A nebudú chýbať stredoveké jedlá.

 

Samozrejme, pokiaľ by sa vám zachcelo ešte väčšieho dobrodružstva, potom jednoznačne musíte zavítať do Mystic Woods, teda Mystického lesa, kde môžete naraziť na rôzne mýtické bytosti, na potulujúcich sa bardov, mágov a rôznych rozprávačov príbehov alebo sa len tak potĺkať medzi teplom ohňov okolitých kempov.

 

Takže, milovníci čarov, fantázie a dobrej hudby s tým spojenej, pokiaľ nemáte ešte plán, kde sa ísť vyšantiť na budúci mesiac, Wacken Winter Nights je určite výborná možnosť.Veď sa len pozrite, ako vyzeral minulý ročník.


Použité zdroje:
Foto: grimmgent.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *