FALL FROM EVEREST: Dvojročná práca prináša singel ‚k.‘

Štvorica muzikantov Fall From Everest z Prahy prichádza práve dnes s prvým singlom z debutového albumu St. Nightmare’s Day, ktorý popisuje životnú cestu plnú týrania, drog, emočných porúch a prenášania týchto tráum na ďalšie generácie. Singel i videoklip sa objaví na všetkých streamovacích platformách.

Videoklip k singlu s názvom “k.” je režisérskym debutom mladej a talentovanej Elišky Sedláčkovej, ktorá sa zároveň postarala aj o mapovanie uplynulého turné FALL FROM EVEREST s maďarskými DOWN FOR WHATEVER, a takisto sledovala práce na albume St.Nightmare’s Day. Klip zachytáva cestu kapely od týchto zásadných koncertov až po dokončenie albumu. O postprodukciu videoklipu sa zaslúžil grafický mág Jsem Venca.

“Po více než dvou letech skládání, nahrávání a vymýšlení přišel čas s tím jít ven. Naše debutová deska vyjde 13.9.2020. A proto bude 13. září oslavováno jako St. Nightmare’s Day! Den, kdy si společně připomeneme překonání našich nejzlejších snů!” hovoria členovia kapely Fall From Everest.

FALL FROM EVEREST: Dvojročná práca prináša singel 'k.'

Dlho pripravovaný album St. Nightmare’s Day, ktoré si určite nájde priaznivcov medzi fanúšikmi post-hardcore, emo alebo metalcore, natáčala kapela s Pavlom Chyškom v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická doska je popretkávaná desiatkami vzájomných textových i inštrumentálnych referencií.

Tento rok nezačal pre kapelu Fall From Everest práve pozitívne – koronavírus narušil plány aj tomuto pražskému kvartetu. Najväčšou ranou bolo zrušenie vopred vypredaného koncertu v pražskom klube Varšava, kde kapela plánovala odtajniť artwork a dátum vydania svojho debutového albumu. Nakoniec tak urobili v marci, a to formou špeciálneho streamu pre všetkých držiteľov vstupenky.


Použité zdroje:
Fall From Everest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *