Fading Suns ako pocta rockovým velikánom

Frontman bratislavských Signature, Miro Poláček, prichádza s prvým sólovým singlom z jeho pripravovaného debutového EP!

„Singel sa volá Fading Suns a je to pocta všetkým rockovým velikánom, ktorých sme stratili za posledné obdobie. Je to tiež reakcia na blednúcu hudobnú scénu a prázdne miesto, ktoré tu po nich zostáva. Pre mňa bolo citeľných hlavne posledných 5 rokov, kedy odišli speváci a skladatelia, ktorí ma v mojej tvorbe veľmi ovplyvnili a na ktorých som vyrástol – ako Scott Weiland (Stone Temple Pilots, Velvet Revolver) a najmä Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave) a krátko po ňom Chester Bennington (Linkin Park). Práve náhla smrť Chrisa Cornella v roku 2017 bola hlavným impulzom pre vznik tejto pesničky,“ hovorí Miro. „Hudba aj text zo mňa doslova vypadli počas pár týždňov v lete 2017 ako reakcia na tieto smutné udalosti. Odvtedy sa už zásadným spôsobom pieseň nezmenila, len čakala na doladenie jednotlivých partov a nahratie,“ dodáva.

Pieseň bola nahratá v bratislavskom Loft studio s Jarom Žigom ml. (produkcia, nahrávanie/editing a mastering), Mariom Marcinekom (Friday Whiskey, bicie) a mixoval ju Tomáš Chrástek (o. i. podcast miliónová kapela). Fading Suns je zároveň prvým singlom z Mirovho pripravovaného EP. „Za posledných pár rokov sa mi nahromadilo niekoľko vecí, ktoré nie úplne zapadali do tvorby Signature a hovoril som si, že by som ich možno mohol vydať sólovo v podobe EP. Problém bol ako vždy najmä s časom. Keď však prišli karanténne opatrenia a s nimi aj kúsok priestoru a podarilo sa mi dať dokopy partiu kamarátov, ktorí sa so mnou do toho pustili, všetko sa začalo hýbať a naberať reálne kontúry,“ hovorí Miro.

„Fading Suns je prvým singlom, ktorý som chcel symbolicky vydať ako poctu Chrisovi Cornellovi v deň jeho nedožitých 56. narodenín.“ Singel vychádza spolu s videoklipom, v ktorom boli použité zábery z Mirovho roadtripu po západnom pobreží USA. „V 2017 sme s mojou priateľkou, teraz už manželkou Miškou mali naplánovanú aj cestu na západ USA, ktorú sme si chceli zdokumentovať. Keďže sme navštívili plno miest spätých s ľuďmi, o ktorých je Fading Suns, povedal som si, že by tieto zábery pekne zapadli do klipu. Je tam niekoľko pre mňa ikonických miest ako napríklad Seattle s prvou spoločnou skúšobňou Soundgarden a Pearl Jam a všetkými klubmi, Hard rock Las Vegas s množstvom memorabilií a napokon Hollywood Forever Cemetery, o ktoré som sa chcel aspoň prostredníctvom klipu podeliť. Mark Balage potom so mnou dotočil ostatné zábery a aj celý klip zostrihal.“ Zábery, na ktorých Miro s gitarou pieseň hrá, možno scenériou pripomínajú USA, ale podľa všetkého by mali byť zo Slovenska – tipnete si správne lokalitu, kde vznikli?

Samotné EP uzrie svetlo sveta na jeseň tohto roku a Miro z neho bude postupne zverejňovať ďalšie novinky. Pre viac informácií o Mirovi a jeho tvorbe pozrite jeho facebook stránku (fb.com/miro.polacek.music) a instagram (@miro.polacek).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *