Exkluzívny záznam z koncertu Metallicy vo Francúzsku bude aj v slovenských kinách

V mystickom prostredí starorímskej arény dunia overené metalové skladby. Legendárna METALLICA by koncertovala kdekoľvek. Stačí dostatočný priestor, kde môžu postrčiť vlak svojej ťažkopádnej hudby a kde si „to“ môžu rozdať so svojimi fanúšikmi. Mimochodom, je nezabudnuteľným zážitkom, keď frontman James Hetfield rozdáva energiu divákom, ktorí stoja ani nie meter od neho. Koncertná kulisa, ktorú Metallica zvolila v jeden júlový večer roku 2009, dodala vystúpeniu magickú atmosféru.

 

Starorímsky amfiteáter v Nimes je jedným z najzachovanejších kolísk gladiátorov. Aj za bieleho dňa a bez ľudí vyžaruje z tohto architektonického monumentu genius loci. A čo ešte len večer, keď tmu prerezávajú svetlá a ohne, keď hlučný dav kričí mená „novodobých gladiátorov“. Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstupujú do arény v sprievode filmovej hudby Ennia Murriconeho.

 

Že z takto výnimočného prostredia vytvorila Metallica záznam, je logické. Aj z výberu odohraných piesní môžeme súdiť, že chceli vytvoriť nezabudnuteľný koncert. Z ich vtedajšieho aktuálneho albumu Death Magnetic (2008) zahrali iba štyri skladby. Ďalej hrali už iba samé overené piesne. Turisti, ktorí do nimskej Arény prichádzajú, vnímajú architektúru a históriu starú dvetisíc rokov. Keď sem vstúpi fanúšik thrash metalu, napadne mu: „Škoda, že som tu nemohol prežiť koncert Metallicy.“

 

Doprajme im aspoň záznam. Naozaj stojí za pozretie! Jeho originálny názov je Metallica – Francais Pour Une Nuit a režisérsky sa na ňom podieľal Don Kent. Slovenské kiná CINEMAX v Banskej Bystrici, Bratislave Bory Mall, Košiciach, Martine, Nitre, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave Max a Žiline prinesú tento jedinečný záznam exkluzívne len 17. apríla o 19:30.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *