Eufory chystajú pre fanúšikov novinky

Kapela EUFORY z Martina sa pohybuje pravidelnejšie na pódiách už od roku 2015. Za tú dobu už navštívila množstvo klubov i festivalov na Slovensku, v Čechách i Poľsku. Každoročne sa zúčastňujú aj projektov s charitatívnym zameraním. V ustálenej zostave Ľuboš Senko – spev, Števo Hodoň – gitara, Miriama Hodoňová – bicie, Peter Drábik – gitara a Adrián Benca – basgitara vydali zatiaľ dva albumy Flying Island Eufory (2015) a Higher And Higher (2018).

 

Formácia Eufory vznikla v roku 2008. Spočiatku išlo skôr o revival projekt, ktorý by prezentoval skladby Def Leppard. Táto pôvodná myšlienka viedla Miriamu k založeniu kapely. Postupne však dostala priestor pôvodná tvorba orientovaná na melodický power metal. Kapela vyhrala súťaž Rock Off 2015 v Košiciach a česko-slovenský projekt Muzikomat 2015, organizovaný simultánne v Púchove a Vsetíne. Predstavila sa aj na súťaži Rocková Maturita 2015, kde získala celkovo 5. miesto a cenu za najlepší spevácky výkon v súťaži.

 

,,Absolvovanie súťaží sme urobili zámerne, aby sme získali spätnú väzbu na našu hru, na našu tvorbu a jej prezentáciu. Získať odozvu od porotcov bola zaujímavá skúsenosť. Niekoľko postrehov sme sa snažili hneď premietnuť do novej tvorby a do novej šou. Zdá sa, že sme dobre počúvali. Album Higher And Higher mal a stále má výborné odozvy od fanúšikov, recenzentov či rádií – a to celosvetovo,” usmieva sa manager kapely Štefan Dibdiak.

 

Toto leto ešte kapela vystúpi na niektorých festivalových pódiách a na jeseň prejde do klubov. Medzitým pripravuje materiál na nový album a tiež chystá jarné turné 2020.

 

,,Nechajte sa prekvapiť. Najnovšia vec bude z pohľadu fanúšikov Eufory neočakávaná a verím, že prekvapivá! Ideme ju nahrávať už v auguste. Ešte neviem kedy a ako ju vypustíme von. Veľmi sa tešíme, že nielen české, ale aj slovenské rádiá hrajú naše veci. Tento rok sme investovali do zvukovej techniky i autoparku, a to všetko sme si potrebovali v priebehu roka dobre odskúšať a pripraviť. Pomôže nám to s prípravou novej šou pre našich fanúšikov,” dodáva Štefan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *