Etterna sa po zdanlivom tichu pripomína novou skladbou

ETTERNA o sebe dala vedieť naposledy koncom minulého roka, kedy na svojich facebookových stránkach vypustila ako vianočný darček pre fanúšikov videoklip k skladbe Secreto en Fragopolis. Po dlhých piatich mesiacoch ticha prichádza prešovské zoskupenie s novou skladbou The Independent Dreamland“, ktorá sa opäť nahrávala v Poprade u Martina Barlu.

 

K skladbe si chlapci zostrihali video z prostredia svojej skúšobne, kde sa po prvýkrát predstavil aj nový basgitarista Peter Jakub, ktorý sa ku kvartetu pridal tesne pred natáčaním.

 

Skupina nahrala v popradskom štúdiu okrem uvedenej skladby ešte jednu s názvom My Guidance Home, ktorá bude rovnako ako všetky doposiaľ vydané skladby podporená videom. Keďže kapela prišla počas nahrávania o basgitaristu, do oboch skladieb nahrával basové party tradične gitarista Števo.

 

Etterna sa už koncertne zaktivizovala prvým vystúpením na domácej pôde, kde si zahrala na pozvanie skupiny Gloom pri príležitosti krstu ich albumu. Má naplánovaných niekoľko ďalších koncertov, napr. 27. mája v Turni nad Bodvou, kde si Etterna na jednom pódiu zahrá s maďarskou heavymetalovou legendou Pokolgép. Okrem toho má kapela pripravený kompletný materiál k debutovému CD, ktorý momentálne nacvičuje a nahráva. Chystaný debut avizuje na koniec leta 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *