Estónski groovemetalisti aj na Slovensku. Koncert je ale presunutý

Dolný Kubín po dlhšom čase opäť zažije poriadnu metalovú nádielku. Klub Áčko prepožičia už túto sobotu svoje priestory estónskej kapele CRYPTICA. Toto zoskupenie sa sformovalo v roku 2011 a svoj štýl charakterizuje ako groove/thrash metal, do ktorého samé seba definitívne zaškatuľkovalo po vydaní debutu Pitborn (2013). Cryptica tvrdí, že nechce iba tak „obyčajne“ hrať, chce svojou hudbou vzdávať hold metalovým legendám a tiež inovovať a prekračovať bežné hranice groove metalu. Či sa im to naozaj darí, sa môžete prísť presvedčiť už zajtra, 27. mája.

 

Na pódiu v tento groove metalom nabitý večer ale nevystúpi spomínaná kapela sama. Spoločnosť im budú robiť ďalší groove/thrashmetalisti rovnako z estónskeho Tallinu. Pýtate sa, či je na týchto dvoch kapelách aj niečo odlišné? Áno, je. SIGNS OF EXECUTION určite poteší publikum dámskou vokalistkou. Iba začiatkom minulého mesiaca ohlásili odchod predošlého speváka Artjoma, s ktorým stihli vydať dosku 3 Years Later (2016). Na jeho miesto prijali pôvabnú Meriliis Ojamäe. Energické grooveové riffy kapela kombinuje so zaujímavými melodickými časťami. A tie sú teraz navyše obohatené o silný ženský growling.

 

V rámci svojho miniturné tieto dve kapely odohrajú iba po jednom koncerte v troch štátoch. Dnes sa na nich môžu tešiť bratia Česi v Ostrave a v nedeľu Poliaci v meste Bielsk Podlaski. Možno ste si všimli na banneri k udalosti iné miesto konania. Áno, na Slovensku mala kapela vystúpiť v Moldave nad Bodvou, ale náhle udalosti zo strany vedenia klubu viedli k tomu, že sa koncert preložil práve na Oravu. Nepremárnite teda jedinečnú príležitosť pozrieť si tieto dve mladé, ale veľmi kvalitné kapely naživo a príďte podporiť do Dolného Kubína dobrú hudbu. Určite vás neodradí ani vstupné, pretože žiadne nie je. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *