Emmure: Kontroverzný a výstredný metalcore

Americká metalcoreová kapela EMMURE sa sformovala v roku 2003. Jej pôvod siaha konkrétne do štátu Connecticut, potom členovia premiestnili základňu do kozmopolitného New Yorku.

Názov kapely pochádza zo slova „immurement,“ čo je určitý druh popravy. Odsúdený je väznený v malom priestore bez možnosti úniku, kým nezomrie.

EMMURE má na konte 7 albumov, pričom ten posledný Hindsight vyšiel len nedávno. Svoje dosky vydali prevažne pod krídlami Victory Records, čo je chicagské vydavateľstvo, ktoré je naklonené posthardcoreovej alebo metalcoreovej tvorbe. Konkrétne ide o kapely Thursday, Hawthorne Heights, Silverstein, Bayside…

Emmure: Kontroverzný a výstredný metalcore
Emmure: Kontroverzný a výstredný metalcore

Vokalista Frankie Palmeri je jediným pôvodným členom v EMMURE. 34-ročný frontman je známy svojou kontroverznosťou a výrazným zjavom i postojmi. Charizmatický Palmeri robí svoju kapelu unikátnou vo svojom žánri a kritici upozorňujú na jeho vlažné postoje ako zábavný bod pre EMMURE.

Čo však zábavné príliš nebolo, keď sa pod jeho menom začali vyrábať tričká, ktoré zobrazovali podobizne útočníkov Erica Harrisa a Dylana Klebolda v kolumbijskom masakri.

Nepohodlných situácií kvôli tvorbe EMMURE je viacero a nespájajú sa výlučne s jej frontmanom. Keď kapela vydala zoznam skladieb pre ich album Eternal Enemies vo februári 2014, muzikanti sa stretli s rozpačitými postojmi kvôli názvu jednej zo skladieb. Bring a Gun to School viedla bývalého gitaristu Bena Lionettiho k tomu, aby verejne vyhlásil, že Palmeri je „odporná ľudská bytosť.“ Tiež usporiadal legálnu akciu proti kapele. Po tomto incidente EMMURE zmenili názov pesničky na Untitled.

Tématika textov EMMURE sa zakladá na rozchodoch, sociálnych odlišnostiach, filozofii a náboženstve. Veľa pesničiek kapely obsahuje spojitosť s video hrami, komiksami Street Fighter alebo Marvel Comics, ktorých je Frankie Palmeri veľkým fanúšikom.

Režisér Cole Dabney natočil dokumentárny film Enemy Lines: The Emmure Documentary (2014). Dokument pojednával o turné v Európe a skladaní materiálu na vtedajší šiesty album pred tým, ako išli do štúdia.

 


Použité zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Emmure

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *