Elton John ako Rocketman už čoskoro v kinách

Aj vy máte pocit, že sa s tými hudobnými filmami v poslednom čase roztrhlo vrece? Po úspešnej a oceneniami ovenčenej snímke Bohemian Rhapsody o rockovej legende Queen a šialenej jazde The Dirt s Mötley Crüe na Netflixe sa do našich kín od konca mája bude hlásiť ďalšia produkcia o medzinárodnej hviezde. Tento raz však pôjde o príbeh nevýrazného, okuliarnatého mladíka s obrovským talentom, ktorého dnes už nikto nenazve jeho pôvodným menom Reginald Dwight. Ak stále netušíte, o kom je reč, po pár sekundách z novej upútavky k životopisnému filmu s názvom Rocketman už budete mať jasno, že hovoríme o Sirovi ELTONOVI JOHNOVI.

 

Celosvetová premiéra snímky sa odohrá v máji a režíroval ju Dexter Fletcher (Miami Vice, Hviezdny Prach), ktorý do hlavnej úlohy dosadil mladého Angličana Tarona Egertona. Ten pre film prespieval všetky Eltonove skladby, vrátane tej titulnej Rocketman – od ktorej odvádza svoj názov aj samotný film. K jeho famóznemu výkonu sa vyjadril aj sám Elton a na jeho adresu chválou nešetril: „Myslím, že som nikdy v živote nevidel človeka, ktorý by moje piesne zaspieval lepšie ako Taron.

 

V najnovšej upútavke môžeme vidieť zábery na úplné začiatky Eltonovej kariéry ako aj na hudobnú spoluprácu s Berniem Taupinom či boj s depresiou, závislosťami a vlastnou sexuálnou orientáciou.


Použité zdroje:
Foto: Paramount Pictures/Terry O’Neill/Iconic Images/Getty Images

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *