Electro post-hardcoroví Fall From Everest prišli so svojím debutom

Mieriť vysoko a mať veľké ciele. Nielen týmto heslom sa riadi pražská štvorčlenná electrocore kapela FALL FROM EVEREST, ktorá začiatkom tohto roka upozornila na seba informáciou o vydaní debutového albumu St.Nightmare’s Day

Dva už vydané single k. a gasoline, ready! ukázali, že sa môžeme tešiť na rozmanitú nahrávku a prvotriedny album, čo potvrdili aj skvelé ohlasy fanúšikov. Na konci júla sa kapele podarilo naplniť pražské divadlo Archa a predstaviť tak trom stovkám poslucháčov svoju novú tvorbu aj so skvelým sprievodným vizuálom.

Púšťať sa do koncepčného albumu je v dnešnej dobe tak trochu stávka na neistotu. To by ste však nemohli mať v živote za sebou toľko, čo členovia FALL FROM EVEREST. 

Nešťastím a jazvami pretkaná nahrávka dáva priestor všetkým fajnšmekrom, ktorí sa vyžívajú v hľadaní detailov a drobností, ktoré nahrávku spájajú – či ide o lyrickú stránku, alebo tú hudobnú, dvanásť skladieb Vás nenechá ani na sekundu vydýchnuť. A ak by Vám aj toto bolo málo, môžete sa tešiť na štyroch vynikajúcich hostí v podobe Lukáša Sochora (Velkatlusta0), Hellwany, Honzu Kašpara (Glad For Today) alebo Kikiho Diószegi (Down For Whatever).

Electro post-hardcoroví Fall From Everest prišli so svojím debutom
Electro post-hardcoroví Fall From Everest prišli so svojím debutom

Album St.Nightmare’s Day bol nahrávaný spolu s Pavlom Chyškom v Dark Deer Studio a o vizuálnu stránku sa postarala ilustrátorka Eliška Poláková s grafickým majstrom zvaným Jsem Venca.

Úzkostná a melancholická doska je prepletená desiatkami vzájomných textových aj inštrumentálnych referencií. Či ste fanúšikmi daného žánru alebo nie, debut FALL FROM EVEREST Vás nudiť nebudete. 

Na vonok pochmúrny a depresívny počin St.Nightmare’s Day sa síce môže javiť ako čierny oblak nesúci sa nad hlavou poslucháča, pravdou však je, že skrz neho presvitá silné svetlo nádeje, ktoré ho po celú dobu počúvania bude hriať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *