Edgar v rámci jesenného turné pokrstí album Priestor pre dušu

Jozef Planý a.k.a. EDGAR priniesol na slovenskú rockovú scénu konečne nový vietor. Na sérii koncertov, ktorá sa začala 14. októbra, predstaví materiál zo svojho debutového albumu Priestor pre dušu a oficiálne ho uvedie na trh.

 

Už počas prázdnin si testoval záujem o svoju tvorbu na letných festivaloch a pozitívne reakcie od fanúšikov ho presvedčili o tom, že má zmysel na jeseň vyraziť aj do slovenských klubov. Hoci jeho nový album má len pár mesiacov, on už intenzívne tvorí nový materiál. „Pochopil som, že hudba je moje poslanie a chcem sa jej venovať naplno,“ hovorí Edgar, ktorý nikdy nechodieval na hudobnú výchovu a ani sa neučil spievať či hrať na nástroji u profesionálneho pedagóga. Je samouk, no napriek tomu, že noty nepozná (alebo možno práve preto) hudbu miluje.

 

Prvým singlom z Edgarovho albumu Priestor pre dušu je skladba Ruku na to, ku ktorej existuje aj videoklip. Prekvapivo sa na CD nachádza aj netradičná cover verzia známeho hitu skupiny Team Držím ti miesto. Obe piesne plus veľa ďalších budete môcť počuť na niektorom z Edgarových koncertov, ktoré ho čakajú do polovice decembra. Až dvakrát sa počas turné objaví v Bratislave – najprv  27. októbra v Nu Spirit Clube ako hosť skupiny OBD, ktorá na koncerte predstaví svoj nový album, a druhýkrát 9. decembra v British Rock Stars, kde Edgar oficiálne pokrstí svoju debutovú platňu. Na všetkých vystúpeniach bude Edgara sprevádzať skupina v zložení Peter Szabó (basgitara), Richard Szabó (efektová gitara), Peter Pečko (sólová gitara), Ivan Hruška (bicie).

Koncerty:

 

21.10. Humenné – Nostalgia – zrušené

22.10. Košice – Cassbar – zrušené

27.10. Bratislava – Nu Spirit Club

28.10. Liptovský Mikuláš – Kolotočovo

5.11. Brno – M13

12.11. Nitra – Čudný pohľad

18.11. Prievidza – Rave

19.11. Rimavská Sobota – Kongo

9.12. Bratislava – British Rock Stars (krst albumu)

10.12. Pezinok – Rock Bar u Švarca

 

Lístky sa predávajú len na miestach koncertov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *