Edgar ponúka Priestor pre dušu

Tí, ktorým niečo hovorí kapela Lesná zmes, budú určite poznať hudobníka Jozefa Planého. Ten sa pod umeleckým menom EDGAR vybral na sólovú dráhu a vydal debutový album Priestor pre dušu. Na slovenskú rockovú scénu zavial nový vietor so soundom 21. storočia.

 

Edgar bol hudbou obklopený od detstva, no nikdy sa ju neučil. „Nepoznám noty. Pri všetkej úcte si myslím, že by ma len obmedzovali. To len niekto vymyslel formu, ako hudbu zapisovať, no hudba sa nedá do detailov zachytiť v notách,“ vysvetľuje. Sám sa naučil hrať na bicie, piesne si sám komponuje aj skladá texty. „Veď to je nástroj, na ktorom sa dá hrať, aj keď vypadne elektrina,“ hovorí so smiechom o bicích.

 

A prečo práve Edgar? Inšpiráciou mu bol mystický šaman z Južnej Ameriky. „Môj brat ho stretol v Španielsku a veľa mi o ňom rozprával, je to veľmi dobrý a veľmi zaujímavý človek. Jeho meno sa mi hneď zapáčilo, výborne znie foneticky a má silu.“

 

Na albume Priestor pre dušu sa nachádza trinásť skladieb, pilotným singlom je Ruku na to, ku ktorej natočil aj videoklip. Zaujať môže aj cover „teamovského“ hitu Držím ti miesto. Ak si chcete Edgara pozrieť naživo, zavítajte na niektorý zo študentských majálesov Zlatý Bažant alebo na Rock-fest v Ostrave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *