Edgar pokrstí svoj debut v Ružomberku

Jozef Planý mení plány. EDGAR sa počas rozbehnutého turné po slovenských kluboch rozhodol presunúť krst albumu Priestor pre dušu do Ružomberka.

 

Dôvod je jednoduchý. Rodák z Liptovskej Osady, ktorý niekoľko rokov pôsobil v rockovej skupine Lesná zmes a až nedávno sa rozhodol pre sólo dráhu, má na Liptove predsa len viac fanúšikov ako v hlavnom meste. Preto pridal 2. decembra koncert v Relax Clube v Ružomberku, kde mu dosku pokrstí Juraj Popol Haríň. „Oslovoval som hviezdy zvučných mien, či by sa nestali krstnými rodičmi, no nikto ani len nezareagoval. Chvíľu ma to trápilo, no potom som si uvedomil, že ideálneho človeka mám celkom blízko, priamo v Ružomberku,“ hovorí Edgar. S Jurajom Haríňom sa spoznal, keď ho pozval na rozhovor do internetového Rádia Pre Život. „Je jeho zakladateľom, jednoducho sa rozhodol, že sám a vo vlastnej réžii naštartuje a rozbehne úplne nové rádio orientované na rock a metal. Páči sa mi jeho spontánnosť, obdivujem jeho nasadenie a cítim, že máme veľa spoločného. Tiež zariskoval, ale plní si svoj sen. Som veľmi spokojný a šťastný, že môj album uvedie do života práve on.“

 

Hosťom na koncerte bude skupina NEXT ROAD z Liptovského Mikuláša, moderátorom bude spevák, básnik a rebel Róbert Mikla. Predstaví aj lyric video k novému Edgarovmu singlu Pripravený.

 

V rámci jesenného turné čakajú Edgara potom ešte dva koncerty – 9. decembra v British Rock Stars v Bratislave a 10. decembra v Rock bare u Švarca v Pezinku.


Použité zdroje:
Eva Bacigalová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *