Edgar má pre fanúšikov nový Odkaz

Slovenský rocker Jozef Planý pripravuje v rámci svojho projektu EDGAR nové EP Odkaz. Štúdiovka, ktorá uzrie svetlo sveta koncom októbra, bude pozostávať z troch skladieb – Ego, Odpoveď znieNo prepáč. „Tieto piesne neboli zatiaľ nikde publikované a prišlo mi fajn ich nejakým spôsobom zachytiť, aby sa k nim mohol človek kedykoľvek vrátiť. Je to pridaná hodnota,“ hovorí Jozef.

 

Trojica skladieb vznikla už dávnejšie. „Asi dva roky dozadu som mal zložených spolu 18 skladieb. Z nich sme na prvý album Priestor pre dušu použili trinásť a ďalšie tri chceme teraz zaradiť na EP, ktoré v týchto dňoch dokončujeme,“ priblížil hudobník, ktorý začiatkom júna potešil svojich fanúšikov a fanúšičky videoklipom k energickej skladbe Pripravený.

 

Na pesničkách Jozef spolupracoval s gitaristom z jeho niekdajšej kapely Lesná zmes Petrom Pečkom. „S Peťom sme sa rozhodli, že skúsime nahrať niečo vlastné, tak sme sa technicky zabezpečili a dali sme to celé dokopy. Potom sme postúpili stopy štúdiu TC Lemons a oni sa postarali o mixáž, mastering a obal albumu,“ uviedol 39-ročný rodák z Liptovskej Osady.

 

Jozef Planý sa venuje hudbe už vyše 25 rokov. Od roku 1999 bol lídrom kapely Lesná zmes. V roku 2015 založil hudobný projekt Edgar, v rámci ktorého sa naplno realizuje i v súčasnosti. Na konte má zatiaľ debutový album Priestor pre dušu (2016), na ktorom sa objavili skladby ako Pripravený, Ruku na to, Paráda či cover populárnej piesne kapely Team Držím ti miesto.


Použité zdroje:
Andrea Fedorovičová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *