Dymytry budú mať svoju bratislavskú premiéru

Totálna metalová nakladačka so zvukom a produkciou, akú tu často nevidíte. Do Bratislavy zavíta 5. apríla česká metalová skupina DYMYTRY. Pôjde o jediný koncert na Slovensku v rámci tour Pätnásť rokov pod maskou.

 

Dymytry sú metalová kapela označujúca sama seba za priekopníkov moderného hudobného štýlu psy-core. Názov Dymytry je odvodený od ruskej lokomotívy. Masky, v ktorých Dymytry vystupujú, pochádzajú z dielne Národného divadla. Autor masiek mal totiž veľkú záľubu v chove hmyzu. Práve tento motív použil ako predlohu.

 

Turné trefne pomenované Pätnásť rokov pod maskou odštartovalo 10. februára koncertom v Olomouci a skončí 16. mája v Brne. Vrcholom osláv bude unikátny koncert Monštrum v pražskej Malej športovej hale 23. marca.

 

S porovnateľne veľkou produkciou ale prídu Dymytry aj do MMC v Bratislave. Na koncerte zahrajú svoje najväčšie hity a prierez celej doterajšej tvorby. Ich hosťom bude na bratislavskom koncerte domáca rocková kapela MOFOKILLER.

 

Kapelník Jiří Dymo Urban to vysvetľuje tak, že kapela chce osláviť svoje 15. narodeniny vo veľkom štýle po celom Česku aj Slovensku. „Chystáme veľa prekvapení! Vrcholom jari bude náš koncert v Malej športovej hale v Prahe, kde predvedieme najväčšiu šou v doterajšej histórii kapely. Pražský koncert bude ojedinelý, bude to skutočne monštruózna záležitosť, ktorú inde neuvidíte, preto sme ho pomenovali Monštrum.“

 

Dymytry je nekompromisná gitarová smršť doplnená sugestívnym spevom. V roku 2006 vydala kapela multisingel Psy-core a v roku 2007 hrali ako predkapela skupiny Arakain. Za zmienku stojí tiež pravidelná účasť na najväčších festivaloch, ako je napríklad Masters Of Rock. V ankete Český Slavík Mattoni 2017 sa medzi skupinami umiestila na 6. mieste. Aktuálne kapela zverejnila nový singel S nadějí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *