Dying Passion vyzlečú na svojich koncertoch tmu

Kapela DYING PASSION, ktorá nedávno vydala nový album Black Threads, konkrétne 19. decembra 2016, vznikla v roku 1999. Pôvodne to bola doom/gothicmetalová kapela, dnes je ich hudba prelínaním žánrov post rocku, psychadelic a progressive. Jedná sa v poradí o ich ôsmy štúdiový album.

 

27. januára vyrážajú na turné po Slovensku, kde majú dve zastávky, a hlavne Čechách. Šnúru s názvom  Svlékni Tmu začínajú v brnianskej Melodke. Pokračujú zastávkami 28. januára v Ostrave (klub  Barrák), 3. februára v Prahe (klub Modrá Vopice), 4. februára v Plzni (Divadlo pod lampou) a konečne na záver prichádzajú aj naše kluby 10. februára Banská Bystrica a jej podsvetie Tartaros a 11. februára Žilina s jej hudobným Klubom Kolečko. 

 

Kapele stihol výjsť už aj nový videoklip ku skladbe s rovnomenným názvom albumu Black Threads.

Spolu s nimi sa vydávajú do boja dve kapely. HEIDEN, pôvodne pagan blackmetalová kapela, ktorá tiež transformovala na post-rockovú kapelu obohatenú o klávesy a texty v čestine, sa pohybuje na scéne už 13 rokov. Druhou je SOMNUS AETERNUS, brnianska doommetalová kapela. Na scéne pôsobí ,,iba“ 10 rokov, na konte má dva albumy On The Shores If Oblivion (2012) Exulansis (2016).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *