Dvojitá mikulášska nádielka od Tarji

Tridsaťpäť rokov uplynulo, odkedy ako trojročná v kostole v Kitee zaspievala pieseň Enkeli Taivaan, ktorou sa vydala na životnú dráhu speváčky a dva roky odkedy naposledy u nás vystupovala. TARJA TURUNEN, fínska metalová kráľovná a operná speváčka so sopránovým hlasom s rozsahom tri oktávy, sa k nám pri príležitosti vydania jej nového albumu The Shadow Self opäť vracia.

 

V poradí jej štvrtý rockový album jej vyšiel 5. augusta tohto roku vo vydavateľstve earMUSIC. Na albume spolupracovala s množstvom umelcov. Okrem osvedčeného Mikea Terranu, s ktorým spolupracuje už dlhodobo, sa tam vyskytlo aj meno Alissa White-Gluz (Arch Enemy) v skladbe Demons In You  či kapela Within Temptation, kde má duet so Sharon den Adel v skladbe The Living End

 

Turné na podporu  jej albumu s názvom odštartovalo 7. okóbra v Hanoveri a pokračuje koncertmi po celej Európe, 19. októbra vystúpi vo Viedni a potom pokračuje smerom na západ. Pôvodne to vyzeralo, že bude ďalšou hviezdou, ktorá obíde Slovensko. Nakoniec tu predsa len vzaspieva, a to hneď dvakrát. Dostaneme dvojnásobnú mikulášsku nádielku – v Košiciach už 2. decembra, kde Tarja vystúpi v Angels Arena a až 7. decembra v Bratislave, kde ju uvidíme v klube MMC.

 

Predskakovať jej budú dve talianske kapely. SINHERESY, hrajúci moderný symfonický metal, sa dali dokopy v roku 2009 a na konte majú debutový album Paint The World, ktorý im vyšiel v roku 2013. Druhou kapelou, ktorá ich príde podporiť a zároveň prvá, ktorá sa postaví na pódium, budú nu dark-rockeri THE SHIVER. Na scéne pôsobia už trochu dlhšie, konkrétne od roku 2005, a vydali dva albumy Inside (2008) a A New Horizon (2011).

 

Akcie sú naplánované na 19:00 v Bratislave a 20:00 v Košiciach. Lístky si kúpite cez Ticketportal. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *