Dvaja členovia The Doors vystúpia spolu na počesť Raya Manzareka

Po 15 rokoch sa predstavia spoločne na jednom pódiu. S kapelou nabitou známymi menami odohrajú koncert na benefičnej akcii na pamiatku klávesáka Raya Manzareka. Ten v roku 2013 prehral boj s rakovinou.

Gitarista Robby Krieger a bubeník John Desmore, poslední žijúci členovia kapely, zahrajú 12. februára v Los Angeles na akcii A Celebration For Ray Manzarek. V tento deň by bol totižto oslavoval 76. narodeniny.

 

Desmore a Krieger sa pripoja ku kapele, ktorej členovia sú Exene Cervenka a John Doe (X), Rami Jaffee (Foo Fighters), Robert Deleo (Stone Temple Pilots) a Stephen Perkins (Jane’s Addiction). Všetkých týchto hudobníkov Manzerek ovplyvnil a spolupracoval s nimi počas svojej sólovej kariéry.

S myšlienkou na spoločný koncert sa pohrávali už dlhšie. „Z nejakého dôvodu ľudia stále milujú hudbu The Doors a môžem vám povedať, že ja ju stále rád hrám.“ Ako sa zdá podľa vyjadrení Robbyho Kriegera, v budúcnosti môžeme ešte rátať s podobnou spoluprácou. Tento koncert bude, samozrejme, spomienka aj na speváka Jima Morrisona, ktorý odišiel už v roku 1971.

 

Ak máte náhodou cestu okolo Hollywood Boulevard, určite neváhajte a tento koncert navštívte, výťažok z predaja vstupeniek poputuje na boj s rakovinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *