Duff McKagan nadviaže na svoju knihu sólovým albumom

Turné Not In This Lifetime je za nami a za kapelou Guns N‘ Roses. Viac ako 150 koncertov po celom svete však muzikantov až tak nevyčerpalo a keďže zatiaľ na novom albume v tejto zostave nepracujú (ale podľa gitaristu Richarda Fortusa to plánujú vyskúšať), členovia kapely sa opäť vrhli na svoje sólové projekty.

 

Napríklad gitarista Slash sa vrátil k Mylesovi Kennedymu a The Conspirators, s ktorými v septembri vydal album Living The Dream a pripravujú sa na svetové turné. S prekvapením však prišiel basgitarista DUFF MCKAGAN, ktorý pracuje na svojom sólovom albume.

 

Duff bol v štúdiu s producentom Shooterom Jenningsom. Nahrávka je v súčasnosti v štádiu dokončovania a vyjsť by mala niekedy v roku 2019. Album vraj hudobne nadviaže na Duffovu knihu z roku 2015 How To Be A Man (And Other Illusions).

 

„Napísal som niekoľko článkov o historických miestach, ktoré som prešiel na tomto poslednom turné a ľudia sa ma pýtali, či je to základ mojej ďalšej knihy. Ale neviditeľná a nepotlačiteľná sila ma viedla k napísaniu malých okamžitých reakcií v úvahovej próze. Zúrivosť, hnev, strach, zmätok a odlúčenie, ktoré som zažil počas posledných 2 a pol roka cestovania po tejto našej zemeguli, pretlačili tieto slová do piesní, ktoré povedia moju pravdu a dúfam, že sa rozšíria a pomôžu nám všetkým,“ vysvetľuje basgitarista vznik svojho albumu.

 

McKagan zároveň dodal: „Robím to pre svoje dcéry. Robím to pre moju lásku k miestu, kde som vyrastal. Robím to, pretože skutočne cítim, že to musí byť urobené a povedané práve teraz.“


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *