Držte si neresti pod kontrolou, nabáda Verdikt Znie v novom klipe

Na životnom rázcestí sa môže ocitnúť každý. To je odkaz mladej slovenskej post-grungeovej kapely VERDIKT ZNIE v ich novom videoklipe ku skladbe Závislosť je smrť. Cez obraz života fiktívnej postavy sa snažia priviesť divákov k myšlienke, aby svoje neresti držali pod kontrolou.

 

„Klip je abstraktným obrazom života závisláka, ktorý sa nevie nabažiť svojej vášne, svojej neresti – svojej drogy. V klipe ho prenasleduje kat, jeho vlastný kat, ktorý s ním síce aj zažúruje, ale v konečnom dôsledku nemá iné úmysly, len ho zničiť. Klip je teda obraz boja závislého jedinca a jeho vlastnej temnoty a paranoje,“ vysvetľuje spevák Filip Pokorný. Slovenský text dopĺňa hudba ovplyvnená 90. rokmi, grungeom, punkom či nu metalom. Charaktery postáv v skladbe sú založené na pojmoch „Bolesť, Sex, Závislosť a Smrť“ reprezentujúce neresť – vášeň, ktorá je zároveň zlozvyk.

 

O mixáž a mastering nahrávky sa postaralo bratislavské profesionálne štúdio TC Lemons. Produkciu mal na starosti Filip Pokorný. Videoklip vznikol počas trojdňového natáčania v bratislavskom klube British Rock Stars, v izbe speváka Filipa a v rakúskom Hainburgu na moste cez Dunaj pod taktovkou Františka Szöke a Filipa. „V Rakúsku sme natáčali v jednu peknú nedeľu a na moste okolo nás celkom často chodili rodinky na bicykloch. Ich prekvapivé výrazy boli celkom zábavné. Taktiež na nás raz za čas nejaké auto zatrúbilo, asi len na pozdrav. Po natáčaní v Britishi mala večer partia Britov súkromnú párty. Na našich maskách sa celkom pobavili. Radšej som sa šiel zo sukne prezliecť, aby nevznikli zbytočné nedorozumenia,“ prezrádza Filip zážitky z natáčania.

 

Podľa speváka bolo pri videoklipe kľúčové aj pôsobenie kapely už počas roka: „Ešte pred vymýšľaním námetu klipu sme začali hrávať koncerty v maskách a v tomto období tiež vznikla pieseň Závislosť je smrť. Na základe textu a našich masiek potom spontánne vznikol nápad, ktorý sme spoločne vymýšľali, celá kapela spolu s režisérom Františkom Szöke v jeden chladný večer.“

 

V roku 2017 chce kapela dokončiť nový album, nakrútiť nový videoklip z nahrávania singla v štúdiu TC Lemons a na jeseň chystá turné. V lete nebude Verdikt Znie chýbať na slovenských či českých festivaloch.


Použité zdroje:
Jana O´ska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *