Drumphonic prvýkrát ako trio v novom videoklipe

Originálne spojenie bicích, elektrickej gitary a basgitary s doplnkovými prvkami orchestra, zboru a ďalších klasických nástrojov, to je inštrumentálny projekt DRUMPHONIC, o ktorom sa hovorí čoraz viac.

 

Prvotina Walk On Mars bola vydaná ešte ako duo bubeníka Hanza Sedlára a gitaristu Davida Uhera. Teraz sa k nim pridal aj basgitarista Mark Marian Leždík. Na jeseň počas niekoľkých dní nahrali materiál na nové EP, no potom sa rozhodli, že sa do štúdia zavrú opäť a dotočia niekoľko ďalších skladieb, aby mohol vzniknúť plnohodnotný album. Tentokrát jsme to pojali trošku jinak a rozhodli jsme se, že to natočíme „po staru“, tzn. všichni dohromady a bez střihu. Dnes už se natáčí z 99 % tak, že se natočí bicí, potom basa, a pak ostatní nástroje. My natáčeli vše najednou a myslím, že tak nahrávka mnohem více dýchá a sálá z ní větší energie. I proto jsou slyšitelné nějaké nepřesnosti či chyby naší interpretace, které tam zůstaly záměrně, abychom zachovali naši myšlenku. Kapely tráví 30 % času hraním a 70 % času editací. My jsme to zkusili naopak a je nám to mnohem sympatičtější. Snad to bude mít stejný vliv i na samotné posluchače,“ opísal nahrávanie Hanz.

 

Ako prvú novinku predstavili klip ku skladbe Vernisage, pri ktorom za kamerou stál Vladislav Františ. Téma napadla Davidovi Uherovi, keď na vernisáži obrazov hral na akustickú gitaru a často improvizoval.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *