Dream Theater zverejnili nové informácie o nadchádzajúcom albume

Od posledného ohlasu DREAM THEATER ubehli takmer tri roky, no už v januári by sme sa mohli dočkať novinky zo štúdia týchto pánov.

 

Práce na nahrávke zahájili začiatkom tohto roka. Pôjde o trinásty album kapely, ktorý ponesie názov The Astonishing. Vydanie je naplánované na 29. január 2016. Je však známe, ako bude vyzerať cover a zverejnili aj tracklist. Ten je rozdelený na dve časti (Act I., Act II.), pričom prvá obsahuje dvadsať skladieb a druhá ďalších štrnásť. Oboje zverejnili na svojej oficiálnej stránke 1. decembra 2015.

Act I
01. Descent Of The NOMACS
02. Dystopian Overture
03. The Gift Of Music
04. The Answer
05. A Better Life
06. Lord Nafaryus
07. A Savior In The Square
08. When Your Time Has Come
09. Act Of Faythe
10. Three Days
11. The Hovering Sojourn
12. Brother, Can You Hear Me?
13. A Life Left Behind
14. Ravenskill
15. Chosen
16. A Tempting Offer
17. Digital Discord
18. The X Aspect
19. A New Beginning
20. The Road To Revolution

Act II
01. 2285 Entr’acte
02. Moment Of Betrayal
03. Heaven’s Cove
04. Begin Again
05. The Path That Divides
06. Machine Chatter
07. The Walking Shadow
08. My Last Farewell
09. Losing Faythe
10. Whispers In The Wind
11. Hymn Of A Thousand Voices
12. Our New World
13. Power Down
14. Astonishing

Okrem týchto dvoch aspektov je momentálne možné vypočuť si malú ochutnávku z tohto kúsku. Zatiaľ neexistuje žiadny oficiálny klip, ale 3. decembra vypustili von prvú skladbu s názvom The Gift Of Music.

Akousi predzvesťou, že nech sa nakoniec ich fanúšikovia dočkajú čohokoľvek, bude to veľké, je aj ich oficiálna stránka. Môžete si vybrať, či chcete byť súčasťou The Great Northern Empire (Veľká Severská Ríša) alebo The Ravenskill Rebel Militia (Rebelská Milícia Havranej lebky).

Podľa všetkého teda pôjde o dobrodružný príbeh vyrozprávaný prostredníctvom jednotlivých piesní albumu o veľkosti XXXL. Bude to akási rocková opera s futuristickým príbehom, založená na scenári, postavách a mape. Z postáv sú zatiaľ známi cisár Nafaryus – vládca Veľkej Severskej Ríše, Arhys – vodca rebelov a člen Rebelskej Milície Havranej Lebky a Gabriel – vyvolený, ktorý patrí rovnako ako Arhys k Rebelskej Milícii Havranej Lebky. Ich podobizne spolu so zatiaľ zverejnenými tromi kúskami spomínanej mapy je možné nájsť na oficiálnej stránke kapely

Dream Theater zverejnili nové informácie o nadchádzajúcom albume Dream Theater zverejnili nové informácie o nadchádzajúcom albume Dream Theater zverejnili nové informácie o nadchádzajúcom albume

Takisto je tam vidno, že budú minimálne dve oficiálne videá, ktoré sú však zatiaľ uzamknuté.

Na to, ako bude všetko vyzerať vo finálnej verzii, si však ešte musíme počkať. Jednoznačne ale vo vzduchu cítiť, že čo táto banda chystá, bude viac než skvelé.

Čakanie sa dá spríjemniť aspoň sledovaním postupného odkrývania identít zvyšných postáv, keďže päť z nich zatiaľ zostáva neznámych, podobne ako aj zvyšné kusy mapky. Alebo len rozmýšľaním, prečo asi cisár a rebeli budú medzi sebou bojovať.

Dream Theater zverejnili nové informácie o nadchádzajúcom albume

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *