Dream Theater dokončujú nový album

Králi progresívneho metalu Dream Theater momentálne robia finálne úpravy na ich novom albume, ktorého vydanie je naplánované na tohtoročné leto.

„Všetky vokály sú hotové a momentálne pracujem na strihaní gitarových sól,“ povedal jeden z členov „Dreamu“ John Petrucci.

Klavirista Jordan Rudess sa prednedávnom vyjadroval k novému materiálu, aj k tomu, ako pri procese tvorby hodnotí prítomnosť bubeníka Mike Manginiho, ktorý sa ku skupine pridal v októbri 2010.

„Toto je prvý album, pri ktorom je Mike Mangini súčasťou celého procesu písania nových vecí. Je to skvelý chlapík, má toľko energie, a tá je súčasťou tvorby, pretože stále prichádza s novými nápadmi. Sme zvyknutí skladať hudbu tým svojím štýlom a on prichádza s novými pohľadmi na vec, ktoré sme nikdy predtým nevideli. Má super matematický mozog so zmyslom pre rytmus. Je skutočným odborníkom v tejto oblasti,“ hovorí Rudess.

„S Mike-om ide všetko super. Aj keď ako kapela fungujeme už veľa rokov, proces tvorenia hudby sme vlastne nikdy tak naozaj nezažili,“ komentoval Petrucci.

„Pár týždňov sme strávili v štúdiu a Mike bol úžasný. Tá povestná chémia je skvelá, proces tvorby a nálada okolo toho je perfektná. Jeho úlohou je, aby nechal svoju hudobnú osobnosť zažiariť, aby to bolo kreatívne a aby do toho vložil kus seba. A v tom sa mu darí,“ pokračuje gitarista.

„Keď si ľudia vypočujú bicie na novom albume, budú poriadne vyvedení z miery. Na našom poslednom albume predviedol Mike tiež dobrý výsledok, ale nebol priamo pri jeho tvorení, vlastne sa len naučil party, ktoré som naprogramoval. Samozrejme, že použil aj svoju kreativitu a trošku ich pomenil, ale mám pocit, že Mike teraz nie je ničím spútaný. Je to celé jeho. Všetka jeho kreativita, rozhodnutia a nápady,“ dodáva Petrucci.

Dream Theater vznikli v roku 1985 pod menom Majesty a krátko na to sa premenovali. Sú známi najmä svojou technicky prepracovanou a dokonalou hudbou, za ktorú dostali mnohé ocenenia. Ich posledný, jedenásty, štúdiový album vyšiel v roku 2011 a nesie názov „A Dramatic Turn Of Events“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *