Dream Patrol prichádzajú s prvým singlom

Slovenská rocková scéna má nový melodický prírastok. Takto jednoducho by sa dala zosumarizovať informácia o novom zoskupení, ktoré si hovorí DREAM PATROL. To by však bolo na článok trochu málo, nehovoriac o tom, že kapela s takými zvučnými menami si jednovetovú noticku snáď ani nezaslúži. Naviac, prívlastok „slovenská“ je trochu zavádzajúci, keďže z našej malebnej krajinky pochádzajú len dve pätiny členov.

 

Túto kapelu založil Ronnie König, známy predovšetkým z pôsobenia v stále známejších Signum Regis a Symphonity ešte vo februári 2016. Gitarový záprah tvoria jeho kolegovia zo spomínaných kapiel Filip Koluš a Libor Křivák. Bicie obsluhuje talentovaný Radim Večeřa, ktorého môžu fanúšikovia poznať z kapiel Universe B či Symphonity. Mimoriadne silný tromf však Dream Patrol majú aj za mikrofónom. Za ten sa postavil Američan Eli Prinsen, jeden z najuznávanejších metalových vokalistov súčasnosti, dnes už bývalý spevák kultových progmetalových Sacred Warrior a heavymetalistov The Sacrificed, no objavil sa ako hosť nielen na albume Exodus Ronnieho domovskej kapely, ale aj v powermetalovej opere Aldaria.

 

Hliadka snov, ako by sa dal názov DP voľne preložiť, vznikla ako hardrocková formácia, nečakajte teda žiadne speedové preteky, ale poctivý náklad melódií s inšpiráciou u klasikov ako Whitesnake, Rainbow či Van Halen, no s moderným zvukom a, samozrejme, vlastným pohľadom na žáner. Páni pred niekoľkými dňami zverejnili svoje debutové lyric video k rovnomennej skladbe Dream Patrol a všetko nasvedčuje tomu, že na chystanom albume Phantoms Of The Past (na ktorého vydanie kapela aktuálne hľadá vydavateĺstvo) sa máme na čo tešiť.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *