Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia)

Do redakcie sa nám zatúlal ďalší disk z pestrého výberu kapiel od susedov a ja v domienke, že si rozšírim svoje obzory, som po ňom hneď chňapol. Je pravda, že Česko nám dodalo pomerne slušné číslo rockových legiend. Kapely prvej ligy ako Kabát, Wanastowi Vjeci, Alkehol či Harlej majú celkom slušný objem fanúšikov na koncertoch. O našu priazeň sa uchádza tentokrát úplne nová kapela z Ostravy, ktorá si dala názov THE KONVERTOR, a ich debut Vstup Na Vlastní Nebezpečí.

 

Na disku sa nachádza celkovo osem pesničiek. Hneď prvá, rytmická No a co? ešte pozvoľna evokuje jemnú inšpiráciu slávnejšími kolegami, ale zvyšok je až na pár výnimiek ponorený do stonerrockového oparu. Skladby sa vlečú ako dym z cigarety. Až príliš sa mi to podobá na starý Harlej, len trochu pomalší. Možno by sa chalani mohli rovnať s prvou ligou ako muzikanti, no ako textári určite nie. Nie je to úplná katastrofa, ale niektoré texty ako napríklad v Listo/pat, Šance alebo Uhlí mi prosto nesadli. Je to paradox, pretože práve tieto songy sa mi po hudobnej stránke páčia asi najviac.

Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia)
Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia)

Zvuk nemajú chalani zlý. Kapela si dala v štúdiu záležať a výsledkom je zvukovo dosť jasný obraz. Páči sa mi, keď nemusím hľadať a loviť nástroje. Možno bicie by mohli byť trošku živšie a dynamickejšie, ale na debut si myslím, že tu sme jemne nad štandardom. Obal, v ktorom sa CD nachádza, je však úplný opak.

 

Ak mám byť úprimný, tak tento album vo mne nevzbudil dostatočný záujem. Kapela za snahu a zvuk má určite moje sympatie, ale materiál nie je pre mňa až tak príťažlivý. Možno to bude tým, že nie som fanúšik 90. rokov a možno mám prehnané nároky. V každom prípade tento album na prvú ligu určite nemá.

Moje hodnotenie:

Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 1Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 2Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 3Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 4Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 5Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 6Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 7Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 8Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 9Dostanú sa The Konvertor s debutom do prvej ligy? (recenzia) - 10

https://youtube.com/watch?v=PLs6X6s5mL0GKjKRFSE4CM_smM78Hwh2wt


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *