Doposiaľ nezverejnené video z posledného koncertu Nirvany online

Vzácne zábery skupiny Nirvana z ich posledného koncertu vôbec. Koncert odohrali v Los Angeles v decembri 1993 a video zverejnil online dokumentarista, ktorý mal blízko ku kapele.

Skupina bola práve na turné k albumu „In Utero“ a o niekoľko mesiacov neskôr od spomínaného koncertu si Kurt Cobain siahol na život. Stalo sa tak v apríli 1994.

Dave Markey, autor videa, k zverejnenému videu napísal: „Pred dvadsiatimi rokmi v tento deň (30. december 1993) som stál vedľa javiska na strane bližšie Kurtovi. Bolo to v mojom rodnom meste Los Angeles a zachytil som posledný set, ktorý som mohol vidieť. Skupina s ktorou som pracoval, cestoval na turné, ľudia, ktorých môžem nazvať priateľmi. Skupina, ktorú sme ja aj svet milovali. O pár mesiacov bolo, bohužiaľ, po všetkom. Som vďačný za to, že som túto show mohol zdokumentovať, ako aj za prácu počas obdobia pred ich veľkou slávou ešte v roku 1991.“

V minulom roku bolo potvrdené, že v meste Hoquiam, v štáte Washington, bol 10. apríl 2014 vyhlásený za „Nirvana day“. Mesto, v ktorom Cobain jeden čas býval, je vzdialené len 4 míle od jeho rodiska, mesta Aberdeen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *