Dopelord potešili slovenských fanúšikov stoneru (fotogaléria)

V pondelok 19. februára vystúpila v bratislavskej Fuge trojica kapiel – MOBIUS zo Slovenska, KALAMATA z Nemecka a ako hlavný účinkujúci DOPELORD z neďalekého Poľska. Vyznávači stoner-doom-psychedelických žánrov si určite prišli na svoje, keďže táto trojica kapiel je v týchto okruhoch pomerne známa.

 
Samotný koncert započal vystúpením Slovákov Mobius. Kapelníci sú síce len dvaja, no nie je to vôbec na škodu a ich muzika sa skvelo počúva. Publikum spokojne sa hojdajúce do rytmu toho bolo dôkazom. Kapelu som videl aj počul po prvýkrát a možem povedať, že ma zaujala. 

Po krátkej prestávke a zvučení zaznela Kalamata. Kapelníkov zahalil kúdol dymu a zaznela úvodná pieseň You. Kapela odohrala dokopy 9 skladieb. Publikum bolo značne nažhavené a všetko to vyvrcholilo skladbou My. Ja som si tiež skladbu neskutočne užíval, až tak, že som zakopol o zradný kábel pod pódiom. 

No a po Kalamata už nasledovala kapela Dopelord. Poliaci sú na stoner vskutku odborníci, a to potvrdilo aj vystúpenie Dopelord. Fuga sa značne zaplnila a publikum netrpezlivo čakalo… Počas celého vystúpenia to vpredu v podstate vrelo. Zazneli skladby ako Navigator, Scum Priest, Addicted To Black Magic, ale najväčší rozruch nastal, keď zaznela úvodná znelka skladby Reptile Sun. Počas tejto pesničky v predu vypukol kotol. Ale niet sa čomu diviť, skladba je to pomerne rýchla a priam nabáda na takéto aktivity. Koncert to bol velmi vydarený po všetkých stránkach a nie je mu čo vytknúť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *