Don’t Sleep vydali nový hudobný klip k ‚Refine Me‘

Hneď ako americký štát Pennsylvania uvoľnil opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu, kapela DON’T SLEEP okamžite využila situáciu a pustila sa do nahrávania videoklipu k skladbe “Refine Me”. Spevák Dave Smalley naznačuje: “Inšpirovali nás ľudia, ktorí sa snažia ublížiť nám – či už prostredníctvom práce, rodiny alebo hudby – všetci bývame zranení, všetci cítime bolesť. Ale ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní, a práve skladba “Refine Me” je tu na to, aby to všetkým pripomínala. Preto je dôležité – dovoľte svojim nepriateľom, aby Vás urobili silnejšími.”

Prvý album kapely s názvom Turn the Tide vyjde 4. septembra a bude obsahovať 12 skladieb. “Trvalo veľmi dlho, kým sme album urobili, ale Tony Brummel (majiteľ Mission Two Entertainment – vydavateľstvo, ktoré album produkuje) si zamiloval prvých pár skladieb a povedal: ´OK, choďte späť do štúdia a napíšte ešte zopár pesničiek, nechajte to len tak plynúť.´ To bolo prvýkrýt, čo mi nahrávacia spoločnosť povedala niečo také. Bola to výzva a skutočne, nejako to plynulo, pretože následne vznikli songy ‘The Wreckage’, ‘True North’ a ‘December.’ Práve vďaka týmto kúskom je album veľmi silný a energický. Zároveň obsahuje niečo, čím sa odlišujeme od ostatných hardcore albumov iných kapiel. Veľmi si želám, aby náš album ovplyvnil ľudí tak, ako kedysi mňa ovplyvnili klasické nahrávky. DON’T SLEEP je skrátka iná kapela,” dodáva Smalley.

Don’t Sleep vydali nový hudobný klip k 'Refine Me'
Don’t Sleep vydali nový hudobný klip k ‚Refine Me‘

Smalley, ktorý okrem iného šéfoval punkovým legendám ako Dag Nasty, ALL, Down By Law alebo DYS, jammoval s kamarátmi-hudobníkmi Jimom Bedorfom (bicie), Tomom McGrathom (gitara), Garrettom Rothmanom (basa) a Tonym Bavariom (gitara), aby vytvorili Turn The Tide. Na albume sa podieľali aj na Grammy nominovaní producenti Carson Slovak a Grant McFarland, spolu s newyorskou hardcore ikonou Walterom Schreifelsom (Gorilla Biscuits, Youth of Today, Quicksand). Matt Holmes pomohol pri produkcii albumu a pri niektorých skladbách priložil ruku k dielu aj Brian McTernan (spevák kapely Battery and Be Well, majiteľ Salad Days studio, producent Snapcase, Turnstile, atď).

DON’T SLEEP doteraz vydali dve EPčka, Don’t Sleep v roku 2017, Bring The Light o rok neskôr. Kapela zdieľala pódiá spolu so Shelter, Sick Of It All, Madball, Face To Face.

Tracklist nového albumu:

 1. Don’t Sleep
 2. No Other Way
 3. Reflection
 4. True North
 5. Abandoned Us
 6. Prisoners
 7. We Remain
 8. Walking In Sinai
 9. Refine Me
 10. Foundation
 11. The Wreckage
 12. December

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *