Doktor Duides pripravujú EP, žánrová škatuľka je im pritesná

Sú z Bratislavy. Predstavili sa na súťaži kapiel Činuba. Ich hudbu je možné v skratke označiť ako crossover trash/crust. Pripravujú debutové EP. To je základ, čo potrebujete vedieť o kapele s názvom DOKTOR DUIDES.

Na pieseň Dieťa Antikrista natočila kapela aj videoklip, ktorý má fanúšikov navnadiť na EP, ktoré bude niesť meno Okovy Slobody. Kapela sama tvrdí, že ich štýl sa nedá presne definovať, je to spojenie množstva štýlov prevažne tvrdšej hudby. A inak to nebude ani v ich ďalších počinoch.

 

,,Pripravované EP bolo nahrávané v štúdiu Lunar v Bratislave. Pripravili sme sedem skladieb, ktorých spoločná dĺžka je asi 25 minút. V súčasnej dobe sme oslovili niekoľko umelcov, ktorí nám pomáhajú s návrhom obalu. Ak všetko dopadne podľa našich predstáv, tak EP plánujeme vydať na jeseň tohto roku,“ hovorí kapela.

 

Každý, koho toto zoskupenie zaujme, sa môže tešiť na krst v Bratislave, ktorý ešte nemá presný dátum. No nemusia zúfať ani tí, ktorí nie sú z hlavného mesta. Doktor Duides chystajú aj koncerty mimo Bratislavy. 


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *