Dokonalý Valentín aj bez partnera, to bol koncert Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves

14. február nebol tento rok len deň pre zamilovaných, ale aj deň pre zastávku troch amerických kapiel, ktoré na spoločnom turné nezabudli ani na Prahu. Five Finger Death Punch, Megadeth a predskokan Bad Wolves pripravili v piatok to pravé valentínske menu.

Nakoľko som sa na koncert dostal ako víťaz súťaže o voľnú vstupenku, musel som sa postaviť povinne do radu, ktorý avizoval plný dom. Na predkapelu Bad Wolves sa mi podarilo dostať až na úplný záver, teda neviem o ich vystúpení napísať ani slovo. Snáď nabudúce.

Tipsport Aréna sa pomaly naplnila a desaťtisícový dav privítal presne na siedmu thrashmetalovú legendu Megadeth. Speváka a gitaristu Dave Mustaina určite netreba predstavovať, začiatok kariéry vo veľkej Metallice a vydanie 15-tich albumov, to hovorí samo za seba.

Megadeth je štýlovo úplne niekde inde ako hlavná hviezda večera Five Finger Death Punch, ale podľa odozvy z publika bolo jasné, že hity ako Hangar 18 alebo Symphony of Destruction si v dave našlo množstvo priaznivcov.

Na Megadeth som bol len raz, a to v Budapešti v roku 1992 alebo 1993 a mám pocit, že som videl podobné vystúpenie aj v Prahe. Slabší zvuk a pre mňa miestami nezrozumiteľný spev opäť vo mne nezanechal ten najlepší dojem. Chvíľami som mal pocit, že Mustain je pri speve dosť unavený, na gitarových sólach to ale nebolo vidieť. Megadeth by si určite zaslúžili kvalitnejší zvuk, raz ich chcem vidieť v role hlavnej kapely večera, snáď by ma ich vystúpenie presvedčilo.

Po poslednom riffe a ďakovačke sa za Megadeth zatiahla plachta a všetko nasvedčovalo tomu, že čoskoro vypukne to pravé hudobné šialenstvo. Krátko po pol desiatej sa začalo deväťdesiat minút známych skladieb a skvelých hudobných výkonov. Len na okraj, 5FDP sa predstavilo so zaskakujúcim gitaristom Andym Jamesom, ktorý podal výborný výkon.

Dokonalý Valentín aj bez partnera, to bol koncert Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves

Five Finger Death Punch, Praha

Prvá polovica koncertu bola plná energie a skvelej svetelnej show. Five Finger Death Punch zahrali novšie skladby Trouble alebo Sham Pain z predposledného albumu A Justice For None. Samozrejme, nechýbal ani starší hit ako napríklad Wash It All Away, ktorý si spolu s vokalistom Ivanom Moodym zaspievala celá hala. Ivan počas celého večera išiel svoje. Nechýbal mu vtip, burcovanie publika, jednoducho bol vo forme.

V polovici koncertu sa pódium premenilo na malú obývačku a na pohovke a pri nočnej lampe odspieval Ivan za doprovodu Zsolta Báthoryho akustickú verziu skladby Wrong Side of Heaven.

Po romatickej vsuvke prišla ďalšia porcia rýchlejších skladieb, dav pod pódiom si to užíval. V prídavku zaznela aj úplne nová skladba Inside Out, ktorá vychádza na ôsmom štúdiovom albume 5FDP už o dva týždne.

Čo na záver? 5FDP predviedli strhjúcu hudobnú show, ktorú dopĺňali efektné svetlá, ohňová show a outfity Ivana. Five Finger Death Punch opäť dokázali, že právom patria medzi top kapely, ktoré to vedia nie len v štúdiu, ale aj na pódiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *