Dobrý festival má opäť čo ponúknuť aj metalovým nadšencom

Do začiatku Dobrého festivalu v Prešove odrátavame posledné dni, preto je ten správny čas predstaviť účinkujúcich, ktorí 17. a 18. júna vystúpia na štýlovo najtvrdšom pódiu s názvom Rock stage.

 

„Podobne, ako tomu bolo minulý rok, aj tento sme sa zamerali na široké spektrum rockovo-metalových žánrov, takže si to svoje určite nájde každý milovník tvrdej hudby. Ako je už zvykom, nebudú chýbať ani zahraniční headlineri“, uviedol produkčný manažér Rock stageu Matúš Jaško.

 

Na Dobrý festival zavíta česká blackmetalová legenda TÖRR, ktorá je na scéne už takmer 40 rokov. Jej frontmanom je Ota Hereš, publiku známy aj ako zakladajúci člen kapely Alkehol, ktorá vystúpila minulý rok. Druhým zahraničným hosťom bude ruská darkmetalová formácia PSILOCYBE LARVAE z Petrohradu, fungujúca 20 rokov. Na Slovensku sa predstavia po prvýkrát a mnoho ich fanúšikov je už teraz vo veľkom očakávaní. „Nikdy sme na Slovensku nehrali, ale od ostatných kapiel sme počuli o slovenskom vrelom privítaní, takže sa veľmi tešíme, že vám môžeme priniesť našu šou. Nevieme sa dočkať!“ odpovedal spevák Vitaly na otázku, s akými pocitmi prichádza na Dobrý festival.

 

Headlinerom druhého festivalového dňa bude prešovská skupina ESTER s charizmatickým spevákom Rasťom Lendackým. Keďže sa stal za posledné dekády neodmysliteľnou a obľúbenou súčasťou rockovej scény, na Dobrom festivale nesmie chýbať. Rockové zastúpenie bude dopĺňať mladá krv WILD PEOPLE, Marián Grexa a jeho GREXABAT či Robo Mikla s priateľmi. Ďalšie metalové žánre budú prezentovať popredné slovenské stálice ako LUNATIC GODS, DOOMAS, RAMCHAT, ale aj sabinovská kapela GLOOM, ktorá ohlásila po desiatich rokoch comeback. 

 

PROGRAM

Piatok 17. jún:

17:00 – Wild People

18:20 – Róbert Mikla a priatelia

19:40 – Grexabat

21:00 – Törr (CZ)

23:00 – Psilocybe Larvae (RUS)

 

Sobota 18. jún:

17:00 – Gloom

18:20 – Doomas

19:40 – Lunatic Gods

21:00 – Ester

23:00 – Ramchat

 

Jednodňové vstupenky môžete kúpiť na couponzone.sk a permanentky v sieti Ticketportal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *