Do Trnavy mieria Dragony

Na Slovensko opäť zavíta rakúska powermetalová skupina s prvkami symfonického metalu založená v roku 2007 vo Viedni. V porovnaní s ostatnými skupinami na metalovej scéne sú DRAGONY prirovnávaní ku kapelám ako Freedom Call, HammerFall, Sonata Arctica či Nightwish. Sami členovia Dragony priznávajú inšpiráciu týmito skupinami.

 

Kapela vo svojich začiatkoch odohrala niekoľko koncertov v roli predkapely a v roku 2011 bol vydala debutový album Legends. O rok neskôr podpísali zmluvu s vydavateľstvom Limb Music, ale kapelu opustili gitarista a klávesák. Nasledujúci album tak na seba nechal dlhšie čakať až do roku 2015, kedy vyšiel Shadowplay. V rámci jeho podpory kapelu ako predskokana zobrali na turné Gamma Ray. V roku 2018 vyšiel ich tretí album Masters Of The Multiverse.

 

Na koncerte v City clube v Trnave ich 21. septembra doplnia MOTORSCREAM. Z pôvodného zámeru hrať hlavne staré skladby Motörhead sa stala úspešná plnohodnotná kapela, ktorá už skladá materiál na svoj debutový album. Tento večer kapela nebude hrať iba prevzaté skladby, ale predstaví aj svoju vlastnú tvorbu.

 

Tretími do partie budú MARTUROS. Kapelu založili zhruba v roku 2015 Maggee (spev) a Matúš (pôvodne gitara, teraz bicie), neskôr sa k nim pridal gitarista Roman, v auguste 2016 basgitarista Juraj a v terajšej zostave fungujú od marca 2017, keď sa k pridal gitarista Aďo. Prvý koncert odohrali v roku 2016 a predstavili sa už aj ako support Marca Mendozu vo Vrútkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *