Do tretice všetko dobré. The 69 Eyes boli tretíkrát na Slovensku

Gothicrockeri z Fínska zavítali po troch rokoch opäť k nám na Slovensko. THE 69 EYES vystúpili v Ateliéri Babylon v Bratislave 12. novembra, aby slovenským fanúšikom predstavili svoj nový album Universal Monsters.

 

Na turné si so sebou prizvali nemeckých VLAD IN TEARS. Mladá zostava na čele so spevákom Krisom, ktorá tento rok vydala nový album Unbroken, sa postavila pred asi stovku Slovákov tesne po ôsmej a pomaly rozbehla svoj set. Hneď upútal pozornosť frontman, ktorý pohybmi občas pripomínal Axla Rosea. Tam ale podobnosť s Guns N‘ Roses skončila, skôr ste si ich v mysli spájali s Fínmi Him. Nielen kvôli temnej hudbe a atmosfére, ale aj pre spevákove hlasové polohy či cover skladby Wicked Game. Po niekoľkých odohratých skladbách ostali na pódiu len Kris s gitaristom Gregorom, aby odohrali pieseň v akustickom prevedení, zatiaľ čo basgitarista Dario vbehol medzi ľudí a pár ich vyobjímal . Po nej ich set už len naberal na intenzite a po trištvrte hodinke vygradoval, čím publikum rozhýbal a pripravil pre headlinera večera.

 

Počas intra s francúzskym šansónom sa zbehli pod pódium všetci rozlezení po klube, a tak sa pľac spolovice zaplnil. The 69 Eyes svoje vystúpenie odštartovali s Framed In Blood. Spevák Jyrki 69 neprišiel s ofinou cez oko, ako je na všetkých promo materiáloch k ich jedenástemu albumu. Vlasy mal uhladené dozadu a aj svojimi pohybmi vyzeral ako Elvis Presley z tmavej uličky. To je vlastne stelesnením ich žánra, ktorý označujú ako goth n‘ roll, aj keď naživo je to viac ten „roll“ ako „goth“. Kým nahrávky pôsobia temne a majú takú príjemne ponurú atmosféru, ich koncert je živší, rockovejší, zábavnejší.

 

Z nového albumu odohrali niekoľko skladieb, ktoré už boli vydané ako single – Dolce Vita, Jet Fighter Plane, Miss Pastis, Jerusalem a nesinglovú Shallow Graves. Ľudia ich už poznali a spievali s nimi. Zazneli aj už staršie overené ako Feel Berlin, Don’t Turn Your Back On Fear, Betty Blue doplnená modrým svetom na pódiu, Gothic Girl, z ktorej sa tešila nielen každá dievčina v korzete, alebo Tonight. Medzi pesničkami toho kapela veľa nenahovorila, ale bolo vidieť, že si koncert užívajú tak, ako ľudia pod pódiom. Pri Never Say Die si všetci spoločne zborovo zakričali. Keď zakončili pieseň Brandon Lee, bez rozlúčky z pódia odišli. To sa, samozrejme, nikomu z prítomných nepáčilo, a tak si už klasicky privolali kapelu naspäť.

 

Frontman nás však po návrate na stage najskôr upozornil, že jeden pán má pre nás dôležité oznámenie a podal mikrofón mladíkovi, ktorý prišiel na pódium. Ten si k sebe zavolal svoju vyvolenú a bez zbytočných rečí ako správny rocker pred ňu pokľakol a opýtal sa jej, či sa za neho vydá. Slečna súhlasila, a tak všetko dobre dopadlo. Zišli z pódia, pripili si na to pivom s kamarátmi a spolu s ostatnými si ešte vychutnali posledné tri skladby v podaní The 69 Eyes – Wasting The Dawn, Dance D’Amour Lost Boys. Za zvukov The End od The Doors sa kapela už definitívne rozlúčila.

 

Po koncerte mala nasledovať v klube afterpárty, no väčšina zúčastnených sa hneď po koncerte vyparila užívať si dobrý pocit z koncertu do bratislavských ulíc alebo do svojej postele.

 

Setlist: Framed In Blood, Miss Pastis, Betty Blue, Jet Fighter Plane, Gothic Girl, Tonight, Sister Of Charity, Don’t Turn Your Back On Fear, Dolce Vita, The Chair, Shallow Graves, Never Say Die, Jerusalem, Feel Berlin, Brandon Lee, Wasting The Dawn, Dance D’Amour, Lost Boys   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *