Do kín dorazí dokument o Slipknote

Maggoti (fanúšikovia Slipknot), tešte sa! Pokiaľ zatiaľ iba snívate o tom, že sa niekedy zúčastníte Knotfestu, v septembri za jeho brány budete môcť nahliadnuť aspoň prostredníctvom dokumentu. Ten bude 6. septembra jediný raz v kinách pod názvom Day Of The Gusano.

 

Kraken menom Slipknot s deviatimi chápadlami má dosah úplne všade, čoho dôkazom sú aj milióny fanúšikov po celom svete, ktorí tvoria jednu z najsilnejších základní či skôr doslova kult. A práve maggoti budú ústrednými postavami Day Of The Gusano.

 

Dokument o dĺžke deväťdesiat minút bude obsahovať zábery z vôbec prvého koncertu iowskej beštie v Mexiku, ktorý sa odohral v decembri 2015. Obsah skupina obohatila i exklúzivnými rozhovormi, kde jednotliví členovia hovoria o dôležitosti svojich fanúšikov a dlho očakávanom vystúpení v Mexico City. Zároveň je tu zachytená až šialená oddanosť mexických maggotov, ale aj zábery, kde si kapela vypočula veľmi osobné a emotívne príbehy niektorých svojich fanúšikov. A vďaka podmazovej hudbe filmu nebudete prvý Knotfest v Mexiku iba vidieť, ale budete mať pocit, akoby ste ho práve prežívali.

 

Kontfest je festival, ktorý v roku 2012 založili Slipknot. Prvý ročník bol rozhodený na dva dni v dvoch mestách, a to na Council Bluffs v Iowe (17. august) a Somerset vo Wisconsine (18. august). Vtedy bol jeho súčasťou dark carnival experience, do ktorého patrili šapitá, stĺpy ohňa, púťové atrakcie, burlesqua, hltači ohňa, akrobati na chodúľoch a bubnové kruhy z vrakov áut so stenami s grafitmi. V oboch mestách bolo na Knotfeste vtedy dokonca možné nájsť aj múzeum Slipknotu.

 

Nasledujúci ročník sa odohral o dva roky neskôr ako dve vetvy. Prvou z nich bol októbrový Kontfest v San Bernardine v Kalifornii a druhou novembrový Knotfest Japan, keďže miestom jeho konania bolo Japonsko. V roku 2015 októbrová vetva Knotfestu zostala v Kalifornii, no a decembrová sa odohrala v Mexiku, teda Knotfest Mexico, ktorý je zdokumentovaný v Day Of The Gusano.

 

Minuloročný Knotfest bol znova iný ako ostatné, keďže došlo k jeho stretu s Ozzfestom. A tak sa v septmebri 2016 v Kalifornii odohrala akcia s názvom Ozzfest Meets Knotfest. Po ňom nasledovali už snáď aj tradičné časti Knotfest Mexico a Knotfest Japan.

 

Príkladmi kapiel, ktoré sa zatiaľ objavili na Knotfestoch, sú okrem Slipknotu aj Deftones, Cannibal Corpse, Gojira, Suicide Silence, Anthrax, Hatebreed, Black Label Society, Five Finger Death Punch, Volbeat, Atreyu, Hellyeah, Limp Bizkit, Korn, Amon Amarth, Sabaton, Sepultura, Trivium, Beplhegor, Gwar a mnohí ďalší.

 

Na režisérsku stoličku pri Day Of The Gusano Slipknot posadili muža z vlastných radov, konkrétne Shawna Crahana, teda Clowna. Mestá, kde bude dokument v kinác,h by mali byť oznámené v júli. 


Použité zdroje:
Foto: blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *