Do Bratislavy mieria ďalší Američania

Zvyčajne nie je chybné si myslieť, že nás za Veľkou mlákou sotva nájdu prstom na mape. Ale americkému metalovému svetu zrejme začíname byť o niečo bližší, než sme boli. Najskôr sa rozhodli k nám vrátiť orlandskí Trivium, teraz si z nich zobrala príklad philadeplhská ROSETTA a privezie so sebou aj tusconských NORTH. Obe kapely sa predstavia 6. júla v bratislavskej Fuge.

 

Hoci Rosetta nie je na scéne dlho (od roku 2003), už si stihla vybudovať pomerne slušnú povesť, a to zaslúžene. Od prvých nahrávok ich kritici hodnotia ako nadpriemerných a dostatočne originálnych. Žánrovo sa pohybujú v kombinácii metalu, sludge a post-rocku. Za ich najsilnejšiu stránku ale všetci všeobecne považujú emócie, ktoré dopĺňa animálny spev Michaela Armina.

 

Čo sa týka koncertov, zvyknú odznievať krátke a úderné skladby, ale nezabúdajú ani na pre nich charakteristické dlhé kompozície. Zatiaľ majú na konte päť albumov, dve EP, soundtrack Rosetta: Audio/Visual Original Score a split albumy s kapelami Year Of No Light, Junius či City Of Ships. O Rosette sa píše veľmi ťažko. Treba ju jednoducho zažiť, aby človek pochopil, akú majú silu.

 

Na letnom turné sú s nimi takisto Američania, a to kapela North, ktorej tvorba poteší najmä fanúšikov skupín Neurosis alebo Intronaut. 

 

Lístky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk za desať eur alebo za dvanásť eur priamo na mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *