Divokej Bill ide na akustické turné, teší sa na rezeň s hranolkami a ryžou

Presne pred rokom sme mali možnosť vidieť na Slovensku osemčlennú českú folk-rockovú kapelu Divokej Bill na koncertnom turné s názvom Možná přijde i Pekelník. Zážitky z minuloročných ciest pretavili do klipu k piesni s názvom Pekelník, ktorý mal premiéru 15. februára. Po roku sa chalani tešia opäť na Slovensko a fanúšikovia budú mať možnosť užiť si ich hneď v niekoľkých mestách.

„Namiesto elektrických gitár španielky, namiesto elektrickej basy akustická, namiesto bicích cajón a ak bicie, tak namiesto paličiek štetky. Kto však čaká ponuré, melancholické koncerty na sedenie, ten je na omyle. Plánujeme divokú akustickú jazdu ako sa na Divokého Billa patrí!“ – toto nám sľubujú členovia kapely a ako ich poznám, slovo určite dodržia.

Obľúbená česká formácia prinesie novú koncertnú show k čerstvo vydanému albumu Divokej Bill – G2 Acoustic Stage. Ide o prvý záznam koncertu Divokého Billa v čisto akustickom prevedení. Dosku vydal Supraphon v spolupráci s hudobnou stanicou Óčko ako komplet DVD + CD a priaznivci kapely budú mať možnosť nájsť tu záznam z vlaňajšieho koncertu Billov v pražskom Retro Music Hall, ktorý sa uskutočnil v rámci koncertnej série Óčka G2 Acoustic Stage.

„Príďte si na náš koncík skrátiť zimu. Kapelu máme super zohranú, rozcvičili sme sa v Čechách a k vám vezieme už vychytanú šou – bude to rachot a veľmi sa na vás tešíme!“ odkazuje slovenským fandom spevák Vašek Bláha. V playliste vraj nebudú chýbať piesne ako Dolsin, Všema deseti či singel Vstávej z posledného albumu 15, ktorý úspešne zabodoval v českých rádiách.

A prečo Divokej Bill chodí rád na Slovensko? „Určite sa tešíme na tú odlišnú atmosféru a na divokých slovenských fanúšikov a tiež na našich kamarátov, ktorých tam máme. A ešte na rezeň s hranolkami a ryžou! To je u nás vec nevídaná,“ prezrádza Vašek a dopĺňa aj ďalší dôvod: „Takmer všetci sme horské typy, takže sme hotoví z Tatier. Vždy, keď ideme okolo, dáme si tam nejakú prechádzku a kocháme sa. Také hory doma proste nemáme.“ 

Turné začína 12. marca a tu budeme mať možnosť s Divokým Billom „zapařit“ :

12. marca – Košice, Collosseum
14. marca – Trenčín, Piano klub
20. marca – Bratislava, Majestic Music Club (MMC)
21. marca – Martin, Kozel Pub 
27. marca – Urmince, Dom kultúry 
28. marca – Prievidza, Element Music Club

Vstupenky na koncerty sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Ďalšie info nájdete tu:
www.divokejbill.cz
www.facebook.com/divokejbill

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *