Disturbed vypustili von klip k piesni The Sound Of Silence

Jemná rocková balada presýtená emóciami. Presne taká je The Sound Of Silence. Jedno počutie a bude vás z nej mraziť.

DISTURBED tentokrát stavili na elegantný čiernobiely klip, ktorý človeka dokáže chytiť za srdce, ba možno z neho dokonca dostať aj nejakú tú slzu. Ale nie je to iba videom, podobne sa vás výrazne dotkne pieseň.

Ide o skladbu, ktorá sa na najnovšom albume kapely nachádza na jedenástej priečke. Hoci nie je originálnym dielom Disturbed, ale ide o cover, drsňáci jej dali úplne iný rozmer. Pôvodne totiž bola piesňou folkového dua Simon and Garfunkel. Vznikla v roku 1964 ako reakcia Paula Simona na atentát spáchaný na Johna Fitzgeralda Kennedyho. Simon ňou chcel vyjadriť emocionálne rozpoloženie národa po nešťastnej udalosti.

Najskôr išlo o akustickú skladbu, no neskôr bola obohatená o elektrické hudobné nástroje. Takto prerobená vyšla v septembri 1965 a v rebríčkoch stúpala raketovou rýchlosťou. Na Nový rok v 1966 dosiahla prvú priečku. O tridsaťtri rokov neskôr ju označili za osemnástu najhranejšiu pieseň 20. storočia a v roku 2004 ju časopis Rolling Stone zaradil na 156. miesto zoznamu 500 najhranejších skladieb všetkých čias.

A tento rok, viac než päťdesiat rokov od jej vzniku, si ju vzali na paškál heavymetaloví chlapíci, ktorí jej vdýchli novú dušu. Klip k tomuto kúsku, ktorého autorom je Matt Mahurin, autor videí aj ďalších kapiel zvučných mien ako Metallica, U2, Alice in Chains či Queensrÿche, pridáva tejto verzii už bez toho citovo silnej pecky ešte viac emócií.

 

Disturbed i Mahurin jednoznačne odviedli skvelú prácu. Napokon, presvedčte sa sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *