Dirty Shirt prinesú do Heľpy jedinečnú metalovo-folklórnu šou už túto sobotu

DIRTY SHIRT nie je na európskej metalovej scéne žiadny nováčik. Táto rumunská kapela pôsobiaca od roku 1996 sa po sérii menších víťazstiev a ocenení po celej Európe stala v roku 2014 strieborným víťazom medzinárodnej súťaže festivalu Wacken Metal Battle 2014 a odvtedy búra svojimi hudobnými projektmi všetky zaužívané rovnice metalu. Sú skutočnými ambasádormi rumunského metalu a hybnou silou pri formovaní jeho budúcnosti v celosvetovom meradle.

 

Žánrová nezaraditeľnosť a skvele naaranžovaná zmes metalu s rockom, technom, funkom či elektronikou, a to celé zabalené do folklórneho šatu robí z tejto kapely európsky unikát. Ich špeciálna šou s Transilvánskym folklórnym orchestrom, zloženým z hudobníckych rumunských kapacít, vypredáva jeden rumunský festival za druhým.

 

V rámci sobotňajšieho večera vystúpia so svojím programom aj v Heľpe. Bude to jediný koncert v strednej Európe v takomto zložení s transilvanskymi folkloristami. To, čo ich presvedčilo, bola krása prírody a sila majestátu heľpianskeho amfiteátra. Pre slovenské publikum nie je ich tvorba žiadnou neznámou, naposledy sa u nás zastavili jarou v bratislavskom Randali na spoločnom turné s izraelským Orphaned Landom.

 

Okrem DIRTY SHIRT na festivale nájdete viac slovenských metalových i rockových lahôdok. Vstupné na Horehronské Mecheche si zakúpiš v sieti Ticketportal i Predpredaj.sk, a tiež priamo na festivalom webe www.mexexe.sk. 


Použité zdroje:
Roland Koncz 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *