Dio späť na pódiu, aj keď nie doslova

Samozrejme, že by si všetci priali, aby sa s DIO DISCIPLES na pódiu objavil živý a zdravý RONNIE JAMES DIO, ale to, nanešťastie, nie je možné. Jeho smrť zasiahla metalový svet v roku 2010, kedy podľahol rakovine. A teraz si ho fanúšikovia aspoň čiastočne môžu užiť v podobe hologramu.

 

Prvýkrát sa Diov hologram predstavil s jeho kapelovými kolegami 6. augusta na nemeckom Wackene. Sedemdesiatpäťtisíc fanúšikov tak videlo, ako sa legenda v podobe hologramu pripojila k Dio Discaples a spoločne odspievali skladbu We Rock. A tak prvýkrát vôbec sa hologram stal súčasťou živého vystúpenia.

 

Za dielom stojí spoločnosť EyeIlusion. Skupina plánuje s hologramom aj ďalšie vystúpenia. Táto ilúzia je spracovaná tak dokonale, že ešte aj Wendy, vdova po Diovi, ktorá je manažérkou Dio Disciples a spolupracuje aj s EyeIlusion, priznala, ako realisticky je spravený. ,,Keď som prvýkrát zažila spustenie Ronnieho hologramu a jeho vystúpenie s kapelou, nedokázala som uveriť svojim očiam a ušiam. S EyeIlusion sme bol schopní navrátiť Ronnieho späť na pódium, tam, kde patrí, uistiac sa tak, že jeho hudba a pamiatka žijú ďalej. Chcem sa o tento zážitok podeliť so všetkými Ronnieho fanúšikmi po celom svete.“

 

A čo k tomuto povedali Diovi kolegovia? Gitarista Dio Disciples Craig Goldy sa vyjadril: ,,Vieme, ako Ronnie fanúšikom chýba spolu s jeho špeciálnym a nenapodobiteľným elementom, ktorý prinášal do živých vystúpení. To, že sme boli schopní priniesť jeho fanúšikom na Wackene rovnaký druh mágie bolo neuveriteľné. Nevieme sa dočkať, kedy doprajeme tento zážitok aj ďalším jeho fanúšikom a možno aj novej generácii, keď tento neuveriteľne živý zážitok budúci rok vezmeme na turné.“ Skupina zároveň vyhlásila, že dúfajú, že so sebou hologram vezmú na turné so setom obmieňajúcich sa štrnástich skladieb.

 

Jeff Pezzuti, výkonný riaditeľ EyeIlusion, tvrdí, že jeho spoločnosť prináša úplne nový spôsob, akým si fanúšikovia môžu vychutnať obľúbenú hudbu. ,,Krok za krokom sa snažíme vystihnúť nadšenie a energiu z toho, keď vidíte svoju kapelu naživo. To znamená, keď zhasnú svetlá, reproduktory sú hlučné, kapela znie skvele a pyrotechnika je oslepujúca.“

 

Niečo podobné ako EyeIlusion urobili s Diom zase HoloTech spravili s Lemmym. No neznamená to návrat Motörhead, na to sa teda netešte. Lemmyho hologram sa nepripojí ku kapele. Leda si tak môžete s ním pokecať v bare pri Jackovi Danielsovi a počúvať jeho oplzlé vtipy.

 

Pri beta verziách Lemmyho hologramu sa už vraj niekoľkokrát dokonca stalo, že spoločníkovi ponúkol kokaín. Okrem toho, ako inak, fajčí cigarety a dáva komplimenty okoloidúcim ženám. Lemmyho hologram by sa čoskoro mal dať nájsť v baroch po celom svete, keďže HoloTech plánuje celosvetovú distribúciu. Cenovo by podľa všetkého nemal byť veľmi drahý a preto aj ľahšie dostupnejší.

 

Aký je váš názor na takéto taktiky? Išli by ste sa pozrieť na koncert s Diovým hologramom či vypiť si s tým Lemmyho? Schvaľujete takéto vzkriesenie alebo je to podľa vás skôr vykrádanie hrobov a bolo by lepšie nechať legendy odpočívať v pokoji?


Použité zdroje:
teamrock.com, heviermetal.net
Foto: radio.com, twitter.com, heaviermetal.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *