Dimmu Borgir stále majú čo ponúknuť

Už je to dlho, odkedy nórski blackmetalisti DIMMU BORGIR vydali niečo nové. Skoro akoby sa stiahli do úzadia a tam chceli dožiť alebo čo. Ale teraz sú späť. Po ôsmych rokoch sa hlásia s čerstvým nasledovníkom Abrahadabra.

 

Dimmu Borgir neohlásili rozpad ani nič podobné, no napriek tomu sa na dlhšiu dobu odmlčali s tvorbou nového materiálu. Až na osem dlhých rokov, keďže naposledy im album vyšiel v roku 2010, a to Abrahadabra. Teraz sme ale vzdialení od jeho nasledovníka sotva niekoľko mesiacov. Na 4. máj je totiž naplánované vydanie Eonian.

Dimmu Borgir stále majú čo ponúknuť

Obal albumu Eonian

,,Eonian reprezentuje ilúziu času, všetko to, čo je a vždy bolo. Pre nás je zároveň znamením 25. výročia Dimmu Borgir a samotný album je poctou našej vlastnej histórii a histórii nórskeho black metalu,“ hovorí spevák Shagrath.

 

Gitarista Silenoz sa zase k tematike albumu vyjadril: ,,Čas, ak sa neblíži od vzniku, na aký sme zvyknutí, nie je možné definovať, a teda je to ilúzia. Existuje jedine ,,večné teraz“, na ktoré nabáda už názov albumu. Keď cestujeme medzi svetmi a nevideným, percepcia času prestáva existovať, lebo nemá žiadnu funkciu. Naša energia je našou fakľou a naším kompasom, keď tvoríme praskliny a prenikáme za závoj – keď ideme na druhú stranu.“

 

Okrem novej nahrávky Dimmu Borgir nachystali pre fanúšikov aj jedno prekvapenie, ktoré vyjde chvíľu pred Eonian. Bude to sedempalcové vinylové EP obsahujúce singel Interdimensional Summit spolu s Puritania (Live in Oslo). Dostupný bude v červenej a priesvitnej alebo zlatej farbe na Nuclear Blast, kde si ho už teraz môžete predobjednať.

 


Použité zdroje:
Foto: teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *