Dimebag Darrell ešte nezahral posledný riff

Hoci od tragickej smrti ikonického gitaristu legendárnej Pantery DIMEBAGA DARRELLA ubehlo už takmer dvanásť rokov, ešte stále sme ho nepočuli hrať naposledy.

 

Možno si hovoríte – Čo je toto za kravinu? Veď Dimebag je preč! Okrem starých nahrávok už nové nebudú! -, ale mýlite sa. Stále sú veci, čo sme ešte od neho nepočuli. A dôkaz dostanete už čoskoro u Hellyeah.

 

Nedávno kapela Hellyeah, v ktorej od rozpadu Pantery pôsobí Vinnie Paul, pôvodný bubeník Pantery a Dimebagov brat, oznámila, že na najnovší album dajú jednu nahrávku s Dimebagom. Tú dali bratia dokopy spoločne a roky sa len tak povaľovala vo Vinnieho archíve. Ide o cover verziu skladby Phila Collinsa I Don‚t Care Anymore. Hellyeah sa ju rozhodli zaradiť na najnovší album Unden!able, ktorý vyjde 3. júna.

 

Tom Maxwell, gitarista zostavy, k tomu povedal: ,,Dime a Vinnie tú skladbu nahrali pred rokmi. Prišli sme, hrabali sa v jeho pesničkách a dali ju na album. Takže máme trochu Dimea. Dime je na našom albume.“ Potom dodal: ,,Je to len úprimná nahrávka. Len sme sem prišli a nevedeli, čo spravíme.“ Nakoniec ale určite urobili dobre, že svetu znova dovolia počuť Dimea na novej, neopočúvanej nahrávke.

 

Zatiaľ sú z albumu uverejnené tri skladby, a to X, Startriot a Human. K Human je vonku aj oficiálny klip. Na cover s Dimebagom si ešte musíme počkať.

Hellyeah sú ale aktívni, čo sa koncertov týka. Turné po Amerike už začalo, hoci album ešte ani nie je vonku. V rámci neho sa zúčastnili dvojdňového festivalu v Columbuse v Ohiu. Na mieste, kde zastrelili Dimebaga. Vinnie sa tak po rokoch konečne vrátil tam, kde došlo k bratovej vražde. Nebol tu od osudnej udalosti v roku 2004.

 

,,Trvalo dlho, kým som sa dostal do rozpoloženia, kedy som cítil, že je čas to urobiť,“ povedal Vinnie pre Big Smash Radio pred tým, než sa šou uskutočnila. Zároveň sa vyjadril, že organizátori boli šetrní k jeho pocitom.  ,,Každý rok hovorili – Len mu povedzte, že ponuka platí, že by sme boli radi, keby prišiel.“ Vinnie tak prekonal sám seba, keď nakoniec tento rok privolil, aby s Hellyeah vystúpili na danom festivale.

 


Použité zdroje:
Foto: billboard.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *