Dilemma pozná víťaza videosúťaže, odovzdá 2000,-EUR

DILEMMA úspešne absolvovala slovenskú časť turné a naplno sa sústredila na vyhodnotenie súťaže pre mladých umelcov o najlepší videoklip: “VIDEO ZA 2000”. Víťaz je už známy.

Víťazné video Petra Kepesa bolo okrem najväčšieho počtu like-ov na YouTube aj najsledovanejším videom celej súťaže. Autor ho natočil k skladbe This Way a za svoje dielko dostane odmenu 2.000,- EUR

Súťaže sa mohol zúčastniť každý, kto na ľubovoľnú skladbu z nového albumu Low Profile Scream nakrútil video. Členovia kapely vybrali do finále 10 videoklipov, kde bojovali o priazeň divákov až do konca októbra. Podmienkou bolo, aby víťazné video získalo na YouTube najviac like-ov.

Spolu mali súťažné videá približne 80 000 videní za mesiac, čo je na slovenskú rockovú scénu veľmi slušné číslo.

Chceli sme dať šancu ľuďom, ktorých naša muzika zaujme a zároveň nechať každému úplne voľnú ruku vo výbere skladby a spracovaní. Preto sa do finále dostalo toľko skvelých a zaujímavých kúskov. Od mantrickej projekcie, cez retro pôsobiacu koláž až po časozberné emotívne zábery. Bolo úžasné sledovať, ako sa každý z tvorcov pohral s témou svojským spôsobom a ako naša hudba pôsobí na ľudí rozdielne. Zároveň bolo cítiť niektoré spoločné motívy, myslím, že v určitých momentoch tá hudba vyžaruje niečo tak silné, že sa to aj v úplne odlišných spracovaniach odrazilo podobným spôsobom,“ povedal frontman Dilemmy Ján Spišák.

Kapela sa rozhodla okrem víťaza oceniť snahu všetkých tvorcov, a autorom najobľúbenejších klipov rozdá ďalšie ceny (profi bag na videokameru, ročné predplatné časopisu FotoVideo, tričká s logami rocker.sk a albumy a tričká skupiny Dilemma).

Bolo to pre nás ako pre kapelu veľké dobrodružstvo a sme radi, že ľudia tak intenzívne podporovali svojich favoritov. Pre nás by bolo naozaj ťažké vybrať jediné video, pretože aj mne sa páčili takmer všetky, a tri-štyri boli a sú pre mňa osobne tak výborne a zároveň tak odlišné, že by som to nevedel rozhodnúť,“ dodal Spišák.

Link na súťažne klipy: http://www.youtube.com/playlist?list=PLBfNj5GtJOOZpExCaigNbxrCJg1_hZVCC

Aktualizované info nájdete na www.dilemma.sk a https://www.facebook.com/dilemma.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *